Световната №1 и защитаваща титлата си от US Open Ига Швьонтек, постигна нова безкомпромисна победа.

Полякинята даде само гейм на Кая Юван от Словения, побеждавайки я с 6:0, 6:1 в мач от третия кръг на турнира.

Швьонтек се нуждаеше само от 49 минути, подобно на първия кръг, когато също загуби само един гейм, тогава Ребека Петерсон.

Единственият гейм, който словенката Юван взе днес бе десетият, когато с доста мъки открадна едно свое подаване.

Във всеки останал гейм господарка бе световната №1, която просто размаза поредна съперничка, не само на US Open, но на всеки сериозен турнир в последните месеци.

Напред към четвъртия кръг продължи и десетата поставена в схемата - Каролина Мухова от Чехия, която победи американката Техлър Таунсенд със 7:6, 6:3.