Тимът на Уест Хям победи Лутън Таун с 2:1 в среща от четвъртия кръг в английската Висша лига. Успехът бе трети за Уест Хям от началото на сезона и с натрупаните 10 точки лондончани излязоха начело във временното класиране. Лутън, за който това бе първо домакинство при завръщането на отбора в местния футболен елит, е без победа и с три загуби на последното, 20-о място.

Джаръд Боуен реализира третия си гол за сезона, вкарвайки за 1:0 за гостите от Уест Хям в 37-ата минута. Емерсон вкара топката в мрежата на домакините в 51-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Резултатът се запази до заключителните моменти на срещата. Първо, в 85-ата минута французинът Курт Зума отбеляза втори гол за Уест Хям след като зесече топката след ъглов удар, а във втората минута на добавеното време датският защитник на Лутън Таун Мадс Андерсен оформи крайното 1:2.

„Започнахме добре, но даже съжаляваме, че сме с 10, а не 12 точки от началото на сезона“, заяви Боуен пред Sky Sports.