Хари Кейн отбеляза първия си хеттрик с фланелката на Байерн Мюнхен още в седмия си двубой за тима.

Баварците разгромиха гостуващия Бохум в Мюнхен със 7:0, а англичанинът освен с три гола се отчете и с две асистенции.

Победата е четвърта за Байерн през сезона в пет кръга, като тимът води в класирането с 13 точки.

Любопитно е, че баварците постигнаха победа със 7:0 над Бохум за трети път в рамките на последните три години. Същото се случи в домакинство през 2021 година и в гостуване година по-късно.

Байерн водеше с 4:0 на полувремето след попадения на Ерик-Максим Чупо-Мотинг, Кейн, Матайс Де Лихт и Лерой Сане. През втората част Кейн добави още две попадения, а освен това за пореден път се разписа и младият Матис Тел.