Фиорентина показа прецизност в предни позиции и си тръгна с успех при визитата на Удинезе с 2:0 в среща от 5-ия кръг на Серия А. със същия резултат на свой терен Аталанта се наложи над Каляри. Загубилите отбори днес остават на дъното, а все още не познават победата от началото на сезона.

Фиорентина си тръгна с трите точки от "Дачия Арена" благодарение на попаденията на Лукас Мартинес в 32-ата минута и на Джакомо Бонавентура в добавеното време на мача. Домакините обаче трябва да се сърдят на отличните спасявания на вратаря на гостите Пиетро Терачано заради пропуснатата възможност да вземат поне точка днес. Гостите загубиха през седмицата Нико Гонсалес – контузен срещу Генк в Лигата на Конференциите, а освен това не можеха да разчитат на Гаетано Кастровили, Йери Мина и Джонатан Иконе, също с травми.

Но това не им попречи да изглеждат по-свежи и в нито един момент да не дадат инициативата. В началото на срещата Удинезе натисна, а Терачано просто трябваше да сложи крака си пред центрирането на Флориан Товен, за да му попречи да открие резултата. Постепенно Ла Виола уби темпото. И при едно центриране на Джак Бонавентура топката попадна в Мартинес, който я прати в далечния ъгъл за вратаря. Удинезе опита през втората част да обърне хода на срещата, но при една загубена топка пред наказателното поле най-съобразителен се оказа Бонавентура, който я прати в долния десен ъгъл на Силвестри.

Аталанта беше прекалено сериозна класа за Каляри и Адемола Луукман даде преднина в 33-ата минута. Второто попадение беше дело на Марио Пашалич в 76-ата минута. Хърватинът се измъкна от защитата, не позволи да бъде хванат в засада и оползотвори подаването на Лукас Мюриел.