Съдбата понякога си прави странни шеги с фенове и играчи, а нещо подобно се случи тази вечер на хълма "Монтжуик" над Барселона, където каталунците откриха кръга в Ла Лига с успех с 1:0 над Севиля.

Изключително интересен и драматичен мач, който можеше да отиде във всяка една посока, но в крайна сметка Барса изкова успеха доста трудно, при това с помощта на автогол.

А кой ли би повярвал, че автоголът и радостта на Барса ще бъдат донесени от безспорно най-мразения човек на терена тази вечер - Серхио Рамос.

Легендарният капитан на Реал, който спечели голямата си част от футболната слава в епични битки срещу Барса, днес вкара в полза на каталунците, но с екипа на родния си Севиля.

В 76-ата минута на мача, една свалена топката с глава от Ламине Ямал се удари нескопосано в краката на Рамос и влезе във вратата на Севиля.

Именно това бе мигът, който реши този сблъсък и донесе ценните три точки на Барса.

Иначе каталунците направиха куп пропуски и като по чудо не водеха в резултата по-рано, но трябва да се отчете, че своите възможности имаха и гостите.

Съдбата обаче реши да направи така, че най-мразеният човек на стадиона да донесе победата на домакините.