Испанският футболен клуб Реал Сосиедад се изкачи на първо място в група D на Шампионската лига по футбол след победа с 2:0 при гостуване срещу австрийския ФК Залцбург.

Баските изковаха победата още през първото полувреме, след като вкараха два гола до изминаването на половин час игра. Микел Оярсабал бе точен в седмата минута след асистенция на Брайс Мендес, който сам се разписа в 27-та за крайното 2:0.

Така Реал Сосиедад зае първото място с четири точки и една повече от Залцбург. Тази вечер играят Интер и Бенфика, които са с по една точка.

Португалският Брага пък направи голям обрат в Берлин и спечели с 3:2 срещу Унион.

Германците поведоха с два гола на Шералдо Бекер през седем минути в първата част, но бързо допуснаха изравняване. Сику Ниакате намали пасива на португалците четири минути след втория гол за Унион, а Брума вкара за 2:2 на старта на втората част. Андре Кастро пък се разписа в четвъртата минута на добавеното време за крайното 3:2.

Така Брага се изравни на върха в група С с лидерите Наполи и Реал Мадрид, които се срещат тази вечер.