Националният тим на Хърватия, който в последните няколко години се доказа като един от най-силните на земното кълбо, влезе в тежка серия и участието на Евро 2024 изобщо не изглежда сигурно.

Хърватите започнаха седмицата като лидер в своята група, но преди дни паднаха от Турция у дома, а днес загубиха с 1:2 визитата си на Уелс, за да се озоват вече на третата позиция.

Кошмарни няколко дни, които обещават драматични последните мачове в тази Група "D".

От нея вече има един класирал се тим. Това е Турция, който тази вечер разби Латвия с 4:0 и вече спокойно може да мисли за участието си на Евро 2024.

Възможност да стори това днес имаше и Хърватия, но "ватрените" се сринаха в Уелс и двата тима вече имат по 10 точки, но "драконите" са на втората позиция заради предимството си в директните двубои.

През ноември уелсците имат визита в Армения и домакинство на Турция, докато Хърватия ще гостува в Латвия и ще домакинства на Армения.

Днес след нулевото реми през първата част, Хари Уилсън успя да поведе в самото начало на второто полувреме, а нещата станаха доста стряскащи за хърватите, когато след част игра Хари Уилсън вкара втория си гол в мача - 2:0.

Все пак с 15 минути до края на мача Марио Пашалич върна надеждите на балканската страна, но изравняване нямаше, а победата отиде за Уелс.

Изненада имаше в Група "Е", където Полша не успя да бие Молдова у дома и двата тима направиха равенство 1:1.

По-рано днес в тази група Чехия победи Фарьорските острови с 1:0 и така нещата стават изключително непредвидими.

Албания е лидер с 13 точки, следва Чехия с 11, Полша с 10, както и Молдова с 9 преди решителните мачове през ноември.

Ето и резултатите от тази вечер в европейските квалификации:

Група "А"

Грузия - Кипър 4:0

Норвегия - Испания 0:1

Класиране: Испания 15т. (класиран), Шотландия 15 т. (класиран), Норвегия 10т., Грузия 7т., Кипър 0т.

Група "D"

Турция - Латвия 4:0

Уелс - Хърватия 2:1

Класиране: Турция 16т. (класиран), Уелс 10т., Хърватия 10т., Армения 7т., Латвия 3т.

Група "Е"

Чехия - Фарьорски острови 1:0

Полша - Молдова 1:1

Класиране: Албания 13т., Чехия 11т., Полша 10т., Молдова 9т., Фарьорски острови 1т.,

Група "I"

Швейцария - Беларус 3:3

Румъния - Андора 4:0

Класиране: Румъния 16т., Швейцария 15т., Израел 11т., Косово 7т., Беларус 6т., Андора 2т.