Българският национал Александър Везенков игра 16:49 минути за тима Сакраменто Кингс, който загуби и третата си контрола от предсезонната подготовка в Националната баскетболна асоциация (НБА). "Кралете" отстъпиха пред Голдън Стейт Уориърс със 115:121 (38:25, 21:31, 24:27, 28:28, 4:10) след продължение в двубой, който се игра пред собствена публика от 17 884 зрители. Редовното време завърши 111:111.

Везенков, който дебютира пред домакинските фенове, влезе като резерва 3:33 минути преди края на първата част и завърши с 2 точки и 6 борби в мача. Той пропусна три опита за стрелба от тройката.

Най-резултатен за победителите беше Джонатан Куминга с 28 точки и 6 борби, 20 точки добави Андрю Уигинс.

За домакините се отличи Домантас Сабонис с 19 точки, 11 борби и 5 асистенции, а 17 точки, 5 борби и 6 асистенции записа Де'Арън Фокс.

"Кралете" изиграха отлична първа четвърт, която спечелиха с 38:25, а последния кош в нея беше на Везенков. След това обаче гостите успяха да намалят изоставането си и на почивката отстъпваха с 56:59.

През второто полувреме двубоят беше изключително равностоен, игра се кош за кош и никой от двата тима не успя да натрупа разлика. След 30 минути резултатът беше равен 83:83, а 11.8 секунди преди сирената Джордан Форд вкара кош,  за да изравни за "кралете" 111:111 и да прати мача в продължение. В допълнителното време гостите поведоха със 119:113 и не изпуснаха водачеството до края.

Голдън Стейт игра без Стеф Къри и Крис Пол, които получиха почивка, а отборът преодоля пасив от 15 точки в началото, за да стигне до третия си успех в три контроли до момента.

Двата тима ще се срещнат отново в четвъртък (19 октомври) от 5:00 сутринта българско време, като този път домакин ще бъде Голдън Стейт. Сакраменто все още няма успех в проверките след пораженията от Торонто и от Лос Анджелис Лейкърс.