Отборът на Англия победи Италия с 3:1 и си осигури класиране за Европейското първенство по футбол през 2024 година. Англичаните са първи в група С с 16 точки и не могат да бъдат изместени от едно от първите две места, даващи право на участие на Евро 2024.

Водени от новия селекционер Лучано Спалети, гостите от Италия започнаха по-активно и откриха резултата с попадение на Джанлука Скамака в 15-а минута. Англия изравни в 32-а минута от дузпа, изработена от Джуд Белингам и реализирана от капитана Хари Кейн.

След почивката англичаните доминираха и осъществиха пълен обрат. Маркъс Рашфорд направи 2:1 след асистенция на Белингам, а Хари Кейн оформи крайното 3:1 в 76-а минута.

Украйна излезе на второ място в групата след победа над Малта с 3:1 в другия двубой от група С. Пол Мбонг даде преднина на малтийците, но в края на първото полувреме Райън Камензули си вкара автогол, а Артьом Довбик реализира дузпа за Украйна. Пет минути преди края на мача се разписа и Михайло Мудрик за крайното 3:1.

Украйна има 13 точки на втората позиция, а Италия отстъпи на трето място с 10 точки.

В "българската" група G Сърбия надигра Черна гора с 3:1 в Белград и направи ключова стъпка към класиране на еврофиналите. Александър Митрович вкара два гола, а един добави Душан Тадич. За черногорците се разписа Стеван Йоветич.

Вдъхновени от победата над България с 2:0 в София преди три дни, играчите на Литва поднесоха нова изненада, като измъкнаха равенство 2:2 у дома срещу лидера в групата Унгария. Литовците изиграха силно първо полувреме и поведоха с 2:0 с голове на Фьодор Черних и Пиюс Ширвис. Унгарците вдигнаха оборитите след почивката и стигнаха до точка с попадения на Доминик Собослай от дузпа в 67-а минута и на Атила Фиола в 82-а минута.

Унгария остава начело в групата с 14 точки, сърбите са втори с 13. България е на дъното с 2 точки.

В група "H" лидерът Словения победи с 1:0 като гост Северна Ирландия и се приближи до класиране за финалната фаза на турнира. Адам Черин донесе трите точки за словенците с попадение в петата минута.

Словения води в групата с 19 точки, колкото има и вторият Дания, който прибави три точки след успех с 2:1 като гост срещу аутсайдера Сан Марино.