Българският национал Александър Везенков изигра силен мач за тима на Сакраменто Кингс, който постигна първата си победа след четири поредни поражения в предсезонната подготовка на Националната баскетболна асоциация (НБА). "Кралете" спечелиха пред собствена публика срещу Юта Джаз със 116:113 (27:26, 27:23, 25:36, 37:28) в двубой, който се игра пред 15 726 зрители.

Везенков започна като титуляр за втори път по време на контролите и записа 13 точки, от които три тройки, и спечели 6 борби. Той остана на игрището 20:32 минути.

Домакините водеха с 54:49 на почивката, но в третата част гостите направиха обрат и след 30 минути имаха аванс от 85:79. В последните три минути и половина играчите на Майк Браун направиха серия от 13:7, за да стигнат до крайния успех.

Двубоят беше изключително оспорван и предложи 14 пъти смяна на водачеството в резултата и 14 пъти равенство.

За "кралете" най-резултатен беше Малик Монк наниза 23 точки, а Колби Джоунс добави 19. Кеслър Едуардс завърши с 14 точки и 8 борби, а ДжаВейл МакГий и Дейвиън Мичъл вкараха по 12 точки.

Тейлър Хортън-Тъкър се отличи за "джазмените" с 26 точки, 5 борби и 8 асистенции, Колин Секстън добави 24 точки, а Уокър Кеслър направи "дабъл-дабъл" - 14 точки и 15 борби,

В първия си мач от новия сезон Сакраменто ще се изправи именно срещу Юта следващия четвъртък (26 октомври) от 4:30 часа българско време в Солт Лейк Сити.