Златин Ценков от ГЕРБ е новият кмет на община Каспичан.
С преднина от само 128 гласа той изпревари управлявалата 12 години Милена Недева от БСП, показаха окончателните резултати след преброяване на всички секционни избирателни протоколи.
За Ценков на вчерашния балотаж са гласували 1552 жители на Каспичан /50,95%/, а за Недева 1424 /46,75%/. „Не подкрепям никого“ са казали 70 /2,3%/ от избирателите.
Избирателната активност бе висока - 47,28%.
ШУМ.БГ

Коментари
МН
Че аз не съм като Ралица,че да се връщам.Карсю командата и след това си оставам в столицата.И да,вземете гербавите ибрици да си видите катастрофата от изборите.Ударихте дъното от всякъде.
Експерт
Преференциите на Милена Недева о в Община Ка пичан са 407, , а на Десислава Вълчева от ГЕРБ са106.. Анадъму? В цялата област Шумен Милена Недева има 716 преференции, а Десислава Вълчева има само 143 преференции. В проценти в община Каспичан ца Недева - 26.46 %, от гласувалите за ПБ 1538 човека, а за Вълчева 22.70 % от гласувалите за ГЕРБ 467 човека.Това сочат протоколите по секции в Общината
Анонимен
Експерта сън не спиш да пишеш оди на радостта за Недева.Ами защо не напишеш на кое място е в листата на Прогресивна България.Защи ме напишеш,че единствено я спаси, големият брой гласували за Радев,иначе щеше да бъде изместена от петия.Десетия и той има повече гласове.
МН
Добро утро.Вие нямате ли си работа,че още изборите обсъждате?
Експерт
Всички знаеха, кой на кое место беше и гласуваха. Работата е там, че ПБ имат гласове за 3 пълни мандата в 30 МИР Шумен, докато ГЕРБ получиха 1 мандат с клизма, като им се придадоха от гласовете на ДПС-НН, според настоящата система на разпределение на мандатите. Искате или не, падението на ГЕРБ е голямо особено особено в Шуменска областДокато в ПБ няма пренареждане то в ГЕРБ ММи.
Анонимен
Абе "експерта",на измисленото ви Пиги, електоралната тежест в листата на ПБ е едва 2,5%,а на Деси в Герб е 2,1%.То голямо чудо.Смешни ставате.Ще дойдат местните избори и ще получите пак с Пигито от същото, както през есента на 2023 г.
Анонимен
Тия "прогресивните", само на мене ли ми се струва,че няма да ги бъде много.
Приятели на ГЕРБ
Всички много добре знаете че Недева беше една от нас цели 8 години и много добре знаетше как Рал'ца ни караше да пишем анонимни коментари тук, които шум.бг и ги снасяха. Недева знае това. тя знаеше кой, какво е писал тук.Недева знае кои от ГЕР пишете тук, отлично ви знае. По-добре притихнете вече и каквото било, било.....няма смисъл от всичките ви напъни, няма да върнете ГЕРБ там където е бил.
Анонимен
Ме си само ти.Богомил Бонев:Искам само да ви кажа, че така много му вредите /на Радев/. Вредите и на себе си. Всяка прилика с предишни партии ви унищожава при всяко появяване по телевизията. Сърфирането по допирателната на конкретни въпроси при Кутев и останалите не могат да заблудят повярвалите избиратели. Не са толкова глупави. Глупавите сте вие, защото с подобно говорене ги губите......."