Албания се класира за втори път на финали на европейско първенство, след като завърши 1:1 с Молдова в Зимбру в двубой от предпоследния кръг в квалификационна Група Е.

Балканският тим имаше нужда само от точка и я спечели, след като Сокол Чикалеши откри от дузпа преди почивката, а през втората част гостите удържаха натиска на молдовците до 87-ата минута, когато Владислав Бабогло изравни.

Този резултат обаче бе напълно достатъчен за албанците.

До края домакините опитаха да стигнат до пълен обрат, но не успяха, което означаваше, че Албания е на финалите в Германия, докато Молдова ще разчита на това Чехия да не победи Полша по-късно днес, за да запази шансове за класиране.

В друг мач от ранната програма на квалификациите Финландия записа убедителен успех с 4:0 като домакин на Северна Ирландия от група Н.

Така Финландия събра 15 точки и остава на четвъртото място, но е без шансове за участие на Европейското първенство. За Северна Ирландия пък няма мърдане от петата позиция.