Александър Везенков записа и най-силния си мач като статистики за Сакраменто Кингс ден, след като направи със сигурност най-влиятелното си включване на терена за тима.

В сряда сутринта това се случи при страхотния обрат и победа над Голдън Стейт.

Днес Сакраменто загуби в своята зала от ЛА Клипърс със 117:131, като видимо отборът бе уморен след драмите и емоциите от преди 24 часа. Везенков изигра 24 минути - точно половин мач, като вкара 13 т. (най-много за него в един двубой в NBA) и добави 5 борби.

В края видимо не бе щастлив, тъй като отборът загуби, но доверието на треньора Майк Браун да му даде толкова игрово време е нов окуражаващ знак.

Три тройки и два успешни опита за две точки оформиха актива на българина в срещата.

Оказа се, че Саша е третият най-резултатен играч на Сакраменто, след като суперзвездата Де`Арън Фокс вкара 40, а Малик Монк добави 15. Но асове като Домантас Сабонис (11), Харисън Барнс (9) и Кевин Хъртър (7) направиха слаб мач.

Насреща бе звездният Клипърс, воден от Кауай Ленард (34 точки), Джеймс Хардън (26), Пол Джордж (19) и Ръсел Уестбрук (9).

Домакините изостанаха сериозно още в средата на втората четвърт, когато разликата стигна 20 точки. Полувремето дойде при -22, а след това обрат не се случи, въпреки че Кингс свалиха изоставането в един момент до 10 т.

Сакраменто е 10-7 на старта на сезона, като допусна втора загуба у дома.