Третодивизионният Саарбрюкен, който в предишния кръг отстрани рекордьора по трофеи в Купата на Германия Байерн (Мюнхен), взе скалпа на още един елитен отбор. Този път тимът нокаутира с 2:0 Айнтрахт (Франкфурт), за да продължи напред към четвъртфиналите на турнира.

Така "орлите" приключват полета си в турнира на осминафинална фаза, след като миналата година играха финал, загубен от Лайпциг, а в историята си имат пет триумфа в надпреварата.

Кай Брюкнер вкара за 1:0 в 64-ата минута на мача, след като през първото полувреме ВАР отмени друг негов гол заради извършен фаул.

Лука Кербер вкара и втори гол за Саарбрюкен в 78-ата минута, а надеждите на Франкфурт съвсем се изпариха осем преди края, когато Ноел Футкеу бе изгонен от игра само пет минути след появата си на терена.

Саарбрюкен има добра успеваемост в турнира през последните години, макар никога да не е ликувал с Купата.

През 2020 година отборът бе в четвърта дивизия и стигна до полуфиналите.

Байер (Леверкузен) пък продължава напред след победа с 3:1 срещу Падерборн.