Ливърпул е загубил поне за шест месеца, а вероятно и до края на сезона защитника Жоел Матип.

Мениджърът Юрген Клоп обяви, че титулярният партньор на Върджил ван Дайк в центъра на отбраната има частично разскъсани връзки в коляното. Травмата дойде в последните минути на домакинския мач с Фулъм (4:3) в неделя.

След победата с 2:0 над Шефийлд Юнайтед в сряда, Клоп призна, че вероятно няма да има на разположение Матип до края на сезона.

"Имах такива предположения още, когато го видях как падна на терена в неделя - разкри Клоп. - Той не е от хората, които в такива ситуации хленчат, а очевидно стана нещо сериозно.

Имаме варианти в отбрана, надявам се да не се налага да се справяме с още контузии."

В този ред на мисли, още в третата минута на мача в Шефийлд, Алексис Макалистър бе изритан в коляното от съперник.

Аржентинският халф остана на терена, но бе сменен в началото на второто полувреме, като очевидно едва ходеше и се държеше за удареното място.

Днес и той ще мине прегледи, като надеждите на Ливърпул са, че няма да загуби втори титулярен играч за дълго време.

Отборът е втори в класирането на Висшата лига с 34 точки, на две зад лидера Арсенал.