Александър Везенков направи голям мач за Сакраменто Кингс, а отборът му спечели победа като гост на един от най-силните отбори в NBA.

"Кралете" надиграха Финикс Сънс със 114:106 в неговата зала, а това бе донякъде и среща с историята на Везенков - именно за Финикс игра преди близо 40 години и първият българин в лигата Георги Глушков.

Саша влезе в игра 4 минути преди края на първата четвърт и се хвана на работа.

Той записа 20 минути на терена, вкара 14 точки, добави три борби и 2 асистенции, а на три пъти допринесе с открадната топка от съперника.

Статистически това бе най-силното му представяне, при това в залата на един от фаворитите за титлата в NBA.

Везенков бе 2/3 от тройката, реализира два фаула, поднесе и два пъти топката в коша след добри асистенции от ДеАрън Фокс и Домантас Сабонис.

Българинът завърши като трети реализатор на отбора си - само Фокс с 34 точки и Сабонис с 15 имат повече от него.

Като изкарани минути на игрището пък Александър е пети - пред титуляра Кевин Хъртър, а индексът му на полезност в мача се оценява на +5, тоест - приносът му е очевиден.

Така след 16 мача, което е около 1/5 от редовния сезон, статистиките на Везенков при първите му месеци зад Океана вече могат да бъдат разглеждани като някаква представителна извадка.