Швеция, Германия и Дания се класираха за четвъртфиналите на Световното първенство по хандбал за жени кръг преди края на втората фаза на надпреварата.

Скандинавките обърнаха Унгария с 26:22 (10:11) на родна земя в Гьотеборг и останаха с пълен актив от 8 точки, с което си осигуриха едно от първите две места в група 1, а с това и продължаване към елиминациите за отличията.

Домакините, полуфиналистки от Олимпиадата в Токио 2020, изоставаха с 9:11 малко преди почивката, но стартираха силно втората част и след серия от 5:1 обърнаха до 15:12, след което не допуснаха да бъдат застигнати. С поражението унгарките останаха с 4 точки и нямат шансове да се класират напред.

Черна гора е втори в групата с 6 точки след 29:21 (18:8) срещу Сенегал, а Хърватия е трети с 5 пункта след 24:15 (18:6) над Камерун.
Германия продължи перфектната си серия в група 3 и събра 8 точки след успех с 31:21 (14:13) над Сърбия в Хернинг.

Домакините от Дания също си гарантираха място на четвъртфиналите с победата си над Полша с 32:22 (15:12). Световните шампионки от 1997 година заемат второто място в групата с 6 точки и не могат да бъдат изместени от него.

Елиза Бучески реализира 12 гола, а Румъния спечели с 32:28 (17:14) срещу Япония, за да се изкачи на третото място в групата с 4 точки, но и двата отбора отпаднаха от борбата за четвъртфиналите.