Тотнъм победи лесно с 4:1 у дома Нюкасъл в двубой от 16-ия кръг от Висшата лига. Лондончани контролираха изцяло мача и пропуснаха да запишат още по-изразителен успех, реализирайки два гола във всяко полувреме.

"Шпорите" взеха реванш за поражанието си с 1:2 срещу Уест Хем, дошло по-рано през седмицата. Дестъни Удоджи се разписа на празна врата отблизо след асистенция на Хьон Мин-сон в 26-ата минута.

Ричарлисон удвои аванса за домакините 12 минути след това при подаване на Сон.

Гредите на два пъти помогнаха на "черно-белите", но бразилецът Ричарлисон отново вкара в 60-ата минута, а Сон от дузпа пет минути преди изтичане на редовното време направи преднината на столичани четири попадения.

Почетният гол за гостите беше дело на Жоелинтон в 90-ата минута на двубоя в Северен Лондон.

Тотнъм е с 30 точки на пета позиция в шампионата на Англия, докато Нюкасъл има 4 точки по-малко на седмо място. "Шпорите" прекъснаха серия от четири поредни загуби срещу този съперник в първенството.