Сакраменто Кингс загуби от един от аутсайдерите на старта на сезона в Националната баскетболна асоциация - Портланд, а Александър Везенков имаше тиха вечер за гостите.

Домакините спечелиха със 130:113, като българинът изигра общо 9 минути в мача, не вкара кош, бе 0/3 в стрелбата от зоната за три точки, завърши с рибаунд и асистенция, а веднъж бе блокиран зрелищно в опита си да стреля от ъгъла на игрището (на основната снимка).

Като цяло приносът на хората от скамейката за Кингс бе много малък. Малик Монк вкара едва 7 точки за 19 минути игра, Джавал Магий и Крис Дуарте добавиха по 4 точки, а Девиън Мичъл вкара 2. Останалите, влезли извън стартовата петица, бяха с нула.

Домантас Сабонис с 34 т. и 12 борби, както и вездесъщият ДеАрън Фокс (43 точки) държаха Сакраменто в играта, но техните усилия не стигнаха.

Портланд, който е с актив 8-21 след победата си тази сутрин, разпредели далеч по-широко точките в състава си и приносът на повече хора даде победата. Най-резултатен бе Анфърни Симонс с 29.

За Сакраменто загубата е втора поред, а балансът победи-загуби вече е 17-12.