Ювентус е последният полуфиналист за Купата на Италия след категорична победа у дома срещу Фрозиноне с 4:0 на четвъртфиналите на турнира.

С хеттрик за успеха се отличи нападателят на домакините Аркадиуш Милик, а едно попадение добави младата надежда на Юве Кенан Йълдъз.

На полуфиналите Ювентус ще срещне Лацио, който елиминира Рома, а в другия сблъсък един срещу друг ще се изправят Фиорентина и Аталанта.

Треньорът Масимилиано Алегри записа мач №400 начело на Ювентус, и неговите възпитаници успяха да го зарадват с убедителна победа.

Милик откри резултата в 11-а минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мирети.

В 38-ата минута Милик удвои аванса на Юве след отлична атака и асистенция на Уестън Маккени.

Малко след почивката Милик оформи своя хеттрик с удар отблизо след пас на Локатели.

В 57-а минута Милик прати топката за четвърти път в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Кенан Йълдъз вкара за крайното 4:0 в 61-а минута, а втора асистенция в мача записа Маккени.