Александър Везенков игра малко, но поне се появи в игра след съмненията за това и новините, че има травма в левия глезен.

Българската звезда на Сакраменто Кингс бе поставен със статут "под въпрос" за мача с Атланта Хоукс у дома, но треньорът Майк Браун го сложи на скамейката за срещата.

Везенков влезе в третата четвърт при преднина на неговия тим от над 10 точки и даде своя принос. За 6 минути на игрището той вкара 8 точки - две тройки от три опита, както и един точен шут за 2 т. Добави по един рибаунд под двата коша - офанзивен и дефанзивен, за да запише поредните солидни статистики за малкото време на терена.

Сакраменто победи със 122:107 и спря серията от 4 поредни загуби в NBA.

Най-резултатен за отбора му бе Харисън Барнс с 32 точки за 30 минути на игрището.

Нощта в лигата обаче остава историческа с друго постижение. Джоел Ембийд от Филаделфия вкара невероятните 70 точки в коша на Сан Антонио за победата със 133:123.

Центърът се превръща в едва деветия баскетболист, нанизал такъв брой точки в един мач, в цялата история на лигата.

И мина великия Уилт Чембърлейн с неговите 68 т. като номер едно в летописите на Филаделфия 76.