Йоана Илиева, Олга Храмова, Емма Нейкова и Калина Атанасова завършиха на четвърто място в турнира на сабя жени, който се проведе в Лима (Перу) и беше валиден за Световната купа. В конкуренцията на 19 отбора от 4 континента българките показаха отлична игра и малко не им достигна, за да влязат в двубой за първото място.

В първата среща от турнира Илиева, Храмова, Атанасова и Нейкова победиха Япония с 45:40. В двубоя за място на полуфиналите сабльорките победиха Мексико с категоричното 45:33, като поведоха от самото начало и не изпуснаха аванса си. В срещата за място във финала българките се изправиха срещу Италия и последва оспорвана игра, изпълнена с обрати. Преди последната смяна италианките водеха с 40:33 и въпреки че в Йоана Илиева записа 9 туша, италианките взеха победата с 45:42.

В срещата за бронзовите медали българските фехтовачки отстъпиха пред Унгария с 42:45 и завършиха надпреварата на четвърто място.