Спарта (Прага), Олимпик (Марсилия), Спортинг (Лисабон) и италианския Рома се присъединиха към Карабах (Азербайджан), Фрайбург (Германия), Бенфика (Португалия) и Аякс и очакват жребия за осминафиналите на турнира на УЕФА Лига Европа.

Най-драматично беше на мача Рома – Фейенорд в италианската столица на Стадио Олимпико, където двата отбора завършиха 1:1 и повториха резултата от преди седмица в Нидерландия. Продълженията не предложиха нови голове и се стигна до дузпи, при които домакините триумфираха с 4:2.

В герой за Рома се превърна вратарят Миле Свилар, който спаси изстрели на Давид Ханцко и Алиреза Джакханбаш. За домакините вкараха Леандро Паредес, Брайън Кристанте, Хусем Ауар и Никола Залевски при последния удар. Ромелу Лукаку пропусна при второто изпълнение.

Иначе головете в редовното време бяха отбелязани в рамките 10 минути -Сантяго Хименес откри за Фейенорд в 5-ата, а Лоренцо Пелегрини изравни в 15-ата.

Спарта (Прага) пък се наложи с 4:1 над турския Галатасарай, въпреки че треньорът им Бриан Приске трябваше да прави състава без общо трима липсващи титуляри по различни причини. Резултатът беше 1:1 20 минути преди края на мача, когато обаче защитникът на турците Каан Айхан беше отстранен с червен картон. В рамките на последния четвърт час чехите обаче решиха всичко.

Отлично се включиха резервите Ярослав Зелени и Индрит Тучи, които изработиха гола за 2:1. Албанецът скочи в наказателното поле и малко странно удари топката с глава, но тя се оказа неспасяема за вратаря Муслера. А същият този Тучи подаде на Лукас Хараслин за решаващия трети гол, реализиран в 80-ата минута. Ян Кухта оформи крайното 4:1 в 6-ата минута на добавеното време.

Също в края на мача и Марсилия стигна до комфортна победа с 3:1 над украинския Шахтьор (Донецк). Георгий Судаков откри за украинците в 12-ата минута, а Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 23-ата. Исмаила Сар в 74-ата и Джофри Кондогбия в 81-ата дадоха увереност на новия треньор на тима  Жан-Луис Гасет, който беше назначен през седмицата.

Спортинг (Лисабон) си беше гарантирал преднина от 3:1 при гостуването още в Берн, а сега се задоволи само с 1:1 с Йънг Бойс на своя стадион Жозе Алваладе. Дежурен делегат на УЕФА за тази среща беше заместник-изпълнителният директор на БФС Христо Запрянов.

Срещи от плейофния кръг, 1/16-финали в Лига Европа - реванши: Рен (Франция) - Милан (Италия) - 3:2 (в първата среща 0:3) Тулуза (Франция) - Бенфика (Португалия) - 0:0 (1:2) Карабах (Азербайджан) - Брага (Португалия) - 2:3 след продължения, в редовното време 0:2 (4:2) Фрайбург (Германия) - Ланс (Франция) - 3:2 след продължения, 2:2 в редовното време (0:0) Рома (Италия) - Фейенорд (Нидерландия) - 1:1 в редовното време и продълженията, 4:2 при дузпите (1:1) Спарта Прага (Чехия) - Галатасарай (Турция) - 4:1 (2:3) Олимпик Марсилия (Франция) - Шахтьор Донецк (Украйна) - 3:1 (2:2) Спортинг Лисабон (Португалия) - Йънг Бойс (Швейцария) - 1:1 (3:1) *подчертаните отбори се класират за осминафиналите.