Откриващият мач от 27 кръг на италианската Серия А предложи горещи емоции за феновете.

На "Олимпико" в Рим Лацио допусна загуба от Милан с 0:1 след късен победен гол на Окафор в 88 минута.

Двубоят обаче бе белязан от куриоз - съдията изгони трима играчи на Лацио, което предизвика гнева на феновете по трибуните.

Домакините завършиха двубоя с едва 7 полеви футболисти, след като червени картони получиха Лука Пелегрини (57 минута), Адам Марушич (90+4) и Матео Гендузи (90+6).

С победата Милан събра 56 точки на третото място във временното класиране, едва на една зад втория Ювентус, който обаче е с мач по-малко.

Лацио пък остава на деветата позиция с актив от 40 точки, на осем зад последния тим в топ 4, който към момента е Болоня.

Поражението пък може да се окаже ключово за съдбата на треньора Маурицио Сари. Според италианските медии той ще бъде уволнен, ако не успее да елиминира Байерн в Шампионската лига.

Реваншът от 1/8-финалите е във вторник, а италианският тим има аванс от 1:0 след първата среща в Рим.