Барселона победи с 3:0 Атлетико (Мадрид) в най-очакваната среща за кръга в Ла Лига. Каталунците си заслужиха отлична оценка за представянето срещу "дюшекчиите", а за домакини загубата със сигурност има и още по-горчив привкус, защото едно от попаденията бе вкарано от Жоао Феликс.

Португалецът е под наем в Барса именно от столичния тим.

В неделя вечер в испанската столица Барселона бе и без треньор повече от 45 минути, след като Шави бе изгонен в края на първата част, само няколко минути, след като Феликс бе открил резултата.

Наставникът на гостите бе пратен далеч от терена заради реакции спрямо отсъждания на съдиите.

Само две минути след началото на второто полувреме преднината бе увеличена. Роберт Левандовски, който асистира на Феликс за първия гол, вкара за 2:0. А после добави и още един голов пас - за 3:0 към Фермин Лопес в 65-ата минута на срещата.

В добавеното време и Атлетико се сдоби с червен картон - на Науел Молина.

С трите точки Барса се върна на второто място в класирането - вече с 64 в актива си, но все така далеч от лидера Реал (Мадрид), който в момента е със 62.