Тимът на Испания имаше териториално предимство в мача, но отстъпи пред Колумбия с 0:1 с чудесен гол на Даниел Муньос в приятелски мач, игран в Лондон три месеца преди старта на Европейското първенство в Германия.

Тази загуба бе предупреждения за отбора на селекционера Луис де ла Фуенте, който нямаше поражение от 28 март 2023, когато загуби от Шотландия в квалификационен двубой.

Колумбийците вкараха попадението си след час игра, след като Хамес Родригес, който се появи в игра на почивката изведе крилото на Ливърпул Луис Диас, който успя да направи пробив отляво и подаде на Муньос, който успя да направи атрактивно акробатично воле. До този момент тимът на Испания държеше топката и сменяше ритъма, но така и не постави под опасност съперника.

Дани Вивиан направи пропуск за испанците в 19-ата минута, след като ударът му с глава мина близо до напречната греда.

Отборът на Колумбия е непобеден вече близо две години. Испания ще играе приятелски мач и срещу Бразилия на стадион "Сантяго Бернабеу" в Мадрид във вторник.