Борусия Дормтунд направи сладко отмъщение за драматично загубената титла през миналия сезон, като победи Байерн Мюнхен на "Алианц Арена" с 2:0 в голямото дерби на 27-ия кръг в Бундеслигата.

Петото поражение на баварците през сезона почти сигурно означава коронясване на Байер Левркузен като шампион, защото разликата на върха вече е 13 точки седем кръга преди края - 60 срещу 73.

Младият Карим Адейеми откри резултата в десетата минута при гол, в който резервният страж на Байерн Свен Улрайх не се намеси никак добре.

Второто попадение падна в 83-ата минута, когато точен бе Юлиан Риерсон с диагонален удар.

Хари Кейн направи няколко значими пропуски за баварците, като освен това негов гол в края бе отменен заради засада.

Като цяло обаче шампионите показаха обичайните си проблеми от този сезон и им остава само да опитат да го спасят в Шампионска лига, където са на четвъртфинал срещу Арсенал.

Дортмунт е четвърти в таблицата с 53 точки, като е в компанията на Щутгарт и Лайпциг, които също се борят за място в Шампионска лига.