Атлетико Мадрид взе малък аванс, като се наложи над Борусия Дортмунд с 2:1  в първа среща от четвъртфиналите на Шампионската лига .

Тимът от испанската столица откри резултата още в четвъртата минута на мача, когато халфът Родриго де Пол се възползва от грешка на защитата на гостите и отблизо се разписа.

Малко след половин час игра Антоан Гризман изведе Самуел Лино на удобна позиция в наказателното поле и той с отсечен удар в десния ъгъл на вратата направи 2:0.

Борусия обаче съхрани шансовете си за реванша следващата седмица. В 81-вата минута резервата Себастиен Алер се възползва от недобро изчистване, обърна се мигновено и вкара в левия ъгъл на вратата на Ян Облак.

В последните минути на мача Атлетико извади късмет, тъй като топката два пъти срещаше гредите, като вторият път бе след удар на Юлиан Брандт с глава в последните секунди.