Манчестър Юнайтед направи равенство 2:2 срещу домакина Борнемут в двубой от 33-ия кръг в английската Висша лига.

Доминик Соланке даде аванс в полза на "черешките" след четвърт час игра, но Бруно Фернандеш изравни в 31-ата минута, въпреки превъзходството в положенията за Борнемут.

Радостта на "червените дяволи" беше кратка, след като точен удар на Джъстин Клуйверт върна за домакините само пет минути след това, възползвайки се от слабата защита на гостите.

В 65-ата минута Фернандеш се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Адам Смит, и осигури точката в полза на Юнайтед, който е без победа в четири поредни мача от шампионата.

Отборът от Манчестър, който имаше късмет да не загуби, е на седма позиция с 50 точки, докато Борнемут има 8 точки по-малко на 12-та позиция.