Арсенал победи Челси с изразителното 5:0 в отложен мач от 29-ия кръг на английското първенство по футбол и оглави еднолично класирането във Висшата лига. Лондончани са със 77 точки и водят с три пред Ливърпул, който е с мач по-малко.

Манчестър Сити е на третото място с още една точка пасив, но шампионите са с два двубоя по-малко от лидерите.

Леандро Тросар изведе Арсенал напред още в четвъртата минута на срещата след асистенция на Деклан Райс, а малко след почивката Бен Уайт и Кай Хавертц нанизаха бързи голове във вратата на Челси за 3:0.

Хавертц вкара втория си гол в 65-ата минута и Уайт го последва с петото попадение в мача в 70-ата, с което бе оформен и крайният резултат. Това е шестият случай от началото на настоящия сезон, в който Арсенал бележи пет или повече попадения в мрежата на съперниците си и така "артилеристите" водят значително пред Ливърпул и Манчестър Сити, ако титлата бъде решена по голова разлика.

За Челси, намиращ се на девето място, това бе рекордна загуба в историята срещу Арсенал.