Българският национален отбор по волейбол за жени записа трета поредна загуба с 0:3 гейма в Лигата на нациите - този път от силния тим на Италия.

Скуадра Адзура спечели сравнително комфортно двубоя в Анталия с 25:11, 25:22, 25:19.

Националките на Лоренцо Мичели се представиха далеч по-достойно от предишните две загуби с 0:3 - срещу Нидерландия и Япония, като този път дори не бяха далеч от спечелване на гейм.

В първия отстъпихме категорично след бързо натрупана преднина от италианките до 15:4, като тя бе запазена до края. Във втория гейм обаче нашите момичета се отпуснаха и двубоят вървеше точка за точка. Нещата се промениха след 22:22, когато италианките спечелиха три поредни и затвориха частта. В третия също не играхме лошо. Там фаворитките поддържаха преднина, но от 3-4 точки. В средата на гейма стояхме равностйно, но не получихме шанс за спечелване му.

Най-резултатна за победителките бе Екатерина Антропова с 19 точки, а Сара Бонифачо добави 13. За "лъвиците" Ива Дудова изигра силен мач с 14 точки. Мария Йорданова добави 11, а капитанката Мирослав Паскова - 6.

Така България е на последното място в класирането, а Италия е на пето с две победи и една загуба.