Отборът на Община Шумен по минифутбол на трева се класира на второ място в XXII издание на Международния спортен работнически фестивал, който се проведе от 17 до 21 юни в курортния комплекс Албена, съобщиха от пресцентъра на кметството.

На финала на надпреварата, в която участваха 20 отбора, отборът на Община Шумен загуби след дузпи от тим на Асоциация спорт за всички от Белград, Сърбия. В редовното време двата състава завършиха 2:2, а при дузпите сърбите спечелиха с 5:3.

Фестивалът се организира от Българската работническа федерация „Спорт и здраве“ с партньорството на Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) и с подкрепата на Министерството на младежта и спорта.

В проявата тази година участваха над 1000 състезатели от 55 организации, представляващи 7 държави.

ШУМ.БГ