На днешния Еньовден десетки шуменци посрещнаха изгрева на слънцето на платото и танцуваха по росните треви, съобщиха от дирекцията на ПП „Шуменско плато“, откъдето традиционно организират фестивала „Зелени слънца“ за деня на лечебните билки.

Вярва се, че на този ден слънцето дарява крепко здраве, а набраните по изгрев билки имат най-голяма лечебна сила.

Присъстващите сплетоха венец от билки, под който преминаха в ритъма на Еньовско хоро. В празника се включиха бъдещите медицински сестри и акушерки от Медицински университет Варна - филиал Шумен, вокална група “Медени гласове”, Даниела Челебиева, председател на Съюза на пчеларите Шумен, която дари мед за празника, а деветокласничката Габриела Тодорова украси допълнително празника с изработени от нея плакати.

ШУМ.БГ