Шуменската окръжна прокуратура се е самосезирала и прави проверка относно строежа на МВЕЦ „Моста“ на язовир „Тича“. Това обяви днес областният управител на Шумен Тодор Тодоров. Прокуратурата се е задействала след публикации в средствата за масова информация и няколко жалби от жители на общините Велики Преслав и Върбица.
Същевременно шуменското ВиК е поръчало на софийска фирма да направи нов водностопански баланс на язовира, който да покаже дали ще има достатъчно вода за нуждите и на новия МВЕЦ, и за питейни и поливни нужди. „Балансът трябва да бъде готов до 20-ти ноември, като след това той ще бъде предоставен на прокуратурата, на икономическа полиция и на Министерството на околната среда и водите“, каза Тодоров.
Управителят на ВиК-Шумен инж. Светлозар Дамянов отказа да назове фирмата, която работи по водностопанския баланс, нито каква цена е заплатило водното дружество за него. „Когато го получим, тогава ще коментирам. Само мога да кажа, че той се прави от хора, които разбират от тази дейност“, каза Дамянов.
ШУМ.БГ
Лидия е получила разрешително за водоползване и строеж от МОСВ, подписано от тогавашната министърка Долорес Арсенова. Същата година Арсенова и Велчева са били в една депутатска листа.
Не си мисля за "Касиопея - 7". "Дамаки" се казва "Калиада" АД от декември м. г. - промяна на името. Виж в търговския регистър. Не че е толкова важно...
Тъй като въпросът представлява значителен обществен интерес, възможно ли е освен проверяваните, и обществеността да узнае кой следовател или дознател проверява фактите?
Обществения интерес е само сред вас шайката изпълняваща поръчки или иначе казано комунистите от БСП,Герб Атака сезирала се прокуратурата срещу кого и за какво за да лъсне ,как Шумкарски партии в Шумен вземат пари да вдигат прах в лицата на хората!
Пак питам: След като Дамянов заяви, че ВЕЦ Миланово през последната година е работил незаконно, защо областният не се занимава с него. Защото е на БСП. Незаконните прояви на БСП не са за прокуратурата. Истината е, че от ВЕЦ Миланово искат да строят и новия МВЕЦ. За това е цялата пушилка.
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментари
Парламентарни избори 2005
Лидия е получила разрешително за водоползване и строеж от МОСВ, подписано от тогавашната министърка Долорес Арсенова. Същата година Арсенова и Велчева са били в една депутатска листа.
овмгнъзод
Не си мисля за "Касиопея - 7". "Дамаки" се казва "Калиада" АД от декември м. г. - промяна на името. Виж в търговския регистър. Не че е толкова важно...
Анонимен
Тъй като въпросът представлява значителен обществен интерес, възможно ли е освен проверяваните, и обществеността да узнае кой следовател или дознател проверява фактите?
mileonera
kostofffffffff puskai na xorata sosiala 4e te o4akva golyma sta4ka 1998 go napravi maksim i sega i ti
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
Обществения интерес е само сред вас шайката изпълняваща поръчки или иначе казано комунистите от БСП,Герб Атака сезирала се прокуратурата срещу кого и за какво за да лъсне ,как Шумкарски партии в Шумен вземат пари да вдигат прах в лицата на хората!
Жаден
Те кръвчицата ни изпиха,та водата ли? Хора,докога ще търпим?
neda
Пак питам: След като Дамянов заяви, че ВЕЦ Миланово през последната година е работил незаконно, защо областният не се занимава с него. Защото е на БСП. Незаконните прояви на БСП не са за прокуратурата. Истината е, че от ВЕЦ Миланово искат да строят и новия МВЕЦ. За това е цялата пушилка.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата