Сигнал за поставено взривно устройство е получен днес около 10,30 часа в сградата на Община Шумен. За бомбата е съобщено на имейла на общинската администрация.

От кметството веднага са позвънили на тел. 112. Пред сградата на Общината са две патрулки на полицията и две коли на пожарната.

От Общината се евакуират гражданите. За ШУМ.БГ началникът на Охранителна полиция комисар Румен Симеонов каза, че се действа по план и служителите на администрацията остават на работните си места.

От пресцентъра на полицията в Шумен казаха, че подобни сигнали за взривни устройства са получени днес и на други места в страната.

Стана ясно, че сигнал за бомба е получен и на електронната поща на Съда в Шумен. Пред него също пристигнаха полицаи. 

От полицията по-късно съобщиха, че е действано по утвърдена процедура. Извършен бил оглед на помещенията, като не са забелязани изоставени съмнителни предмети и багаж. Работният процес продължава. 

ШУМ.БГ