“Автомагистрали Черно море” може да отнесе глоба от 2500 до 10 000 лева
Стела Методиева
“Автомагистрали Черно море” може да получи глоба от 2 500 до 10 000 лв., ако не изплати заплатите на работниците. Това каза за ШУМ.БГ Стела Методиева, директор на Дирекция “Инспекция по труда” - Шумен. На 23-ти март дирекцията е издала на фирмата задължително за изпълнение предписание. В него е отбелязано, че до 20-ти април трябва да бъдат изплатени възнагражденията на работниците от миналата година. Най-късно до 7-ми май служителите трябва да получат и заплатите си за тази година. Методиева допълни, че най-вероятно до санкция няма да се стигне, защото според нея предписанието ще бъде изпълнено в срок.
За подобен случай през 2006 г. Дирекция “Инспекция по труда” е съставила акт на “Автомагистрали Черно море”. Тогава работниците не си били получавали заплатите от декември 2005 г. до февруари 2006 г., каза още Стела Методиева.
ШУМ.БГ
При първи път глоба, втори път глоба, а то в тази фирма това е политика.Ако имаше нормална държава при трети такъв случай фирмата трябваше да се закрие и собствениците за определен период от години да не се занимават с такъв род дейности.А така работниците един вид защитават индиректно работодателя си, който(знам как мислят за работниците си такива фирмаджии)хич не го е еня за тях.Не го е еня,защото така или иначе щом моите хора управляват(при рушвета цвят няма)бизнеса ми ще просъществува.Трябвало работниците отдавна да се надигнат.
saglasna sam s teb!no i rabotnicite sa si vinovni-trqbvalo e o6te parviq pat da se dignat na sta4ka.Nemoje da se trudi6 ot sutrin do ve4er i nakraq da ne vzema6 nikakvo v1znagrajdenie za truda si,a 6efa im da kaa posleden model mercedes-tova go ima samo v na6ata Balgariq.Dori 10 000 sa malko za da gi globqt!Kakvo bade6te gi o4akva dne6tnsta mladej???Mnogo qsno, 4e vseki 6te gleda da izbqga ot B-q-tuka prosto nqma bade6te!!!
А, това, че фирмата работи, а държавата не й плаща. Нека инспекцията да си прихване глобата от лихвата за забавата на самата държава. Това е наглост до небесата. Държавата не плаща и после държавата санкционира, защото не са платени заплатите. За сведение на Страхливка при пътно-строителните фирми, инвеститор е Държавата или с други думи Инспекцията по труда да санкционира с тази глоба премиера или подопечните му, които не са си свършили работата.
В ДЪБОВГРАД всичко е възможно!Да работиш и да не ти плащат и на всичко отгоре да те и глобят ,че не даваш заплати!Еб.си случая!В ДЪБОВГРАД всичко е възможно!
Коментари
страхливка
При първи път глоба, втори път глоба, а то в тази фирма това е политика.Ако имаше нормална държава при трети такъв случай фирмата трябваше да се закрие и собствениците за определен период от години да не се занимават с такъв род дейности.А така работниците един вид защитават индиректно работодателя си, който(знам как мислят за работниците си такива фирмаджии)хич не го е еня за тях.Не го е еня,защото така или иначе щом моите хора управляват(при рушвета цвят няма)бизнеса ми ще просъществува.Трябвало работниците отдавна да се надигнат.
!!!!!
saglasna sam s teb!no i rabotnicite sa si vinovni-trqbvalo e o6te parviq pat da se dignat na sta4ka.Nemoje da se trudi6 ot sutrin do ve4er i nakraq da ne vzema6 nikakvo v1znagrajdenie za truda si,a 6efa im da kaa posleden model mercedes-tova go ima samo v na6ata Balgariq.Dori 10 000 sa malko za da gi globqt!Kakvo bade6te gi o4akva dne6tnsta mladej???Mnogo qsno, 4e vseki 6te gleda da izbqga ot B-q-tuka prosto nqma bade6te!!!
страхливка
Точно така уважаема !!!!!
Шуменец
А, това, че фирмата работи, а държавата не й плаща. Нека инспекцията да си прихване глобата от лихвата за забавата на самата държава. Това е наглост до небесата. Държавата не плаща и после държавата санкционира, защото не са платени заплатите. За сведение на Страхливка при пътно-строителните фирми, инвеститор е Държавата или с други думи Инспекцията по труда да санкционира с тази глоба премиера или подопечните му, които не са си свършили работата.
дъбовградчанин
В ДЪБОВГРАД всичко е възможно!Да работиш и да не ти плащат и на всичко отгоре да те и глобят ,че не даваш заплати!Еб.си случая!В ДЪБОВГРАД всичко е възможно!
дъбов,дъбов
Защо никой не споменава ролята на ДИМИТЪР ДЪБОВ в целият случай?Той не дава пари да се отпуснат -ЗАЩОТО ИСКА ПОЛОВИНАТА ЗА СЕБЕ СИ!Това е истината!
stoyn
dokoga tezi rabotnici 6te badat lagani !dokoga tehnite semeistva 6te 4akat da polu4at tova koeto sa zarabotili tehnite roditeli!dokoga
коко
МАФИЯ мафияяя!
И фирмата и държавата.Да се закрие фирмата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата