“Автомагистрали Черно море” може да отнесе глоба от 2500 до 10 000 лева
Стела Методиева
“Автомагистрали Черно море” може да получи глоба от 2 500 до 10 000 лв., ако не изплати заплатите на работниците. Това каза за ШУМ.БГ Стела Методиева, директор на Дирекция “Инспекция по труда” - Шумен. На 23-ти март дирекцията е издала на фирмата задължително за изпълнение предписание. В него е отбелязано, че до 20-ти април трябва да бъдат изплатени възнагражденията на работниците от миналата година. Най-късно до 7-ми май служителите трябва да получат и заплатите си за тази година. Методиева допълни, че най-вероятно до санкция няма да се стигне, защото според нея предписанието ще бъде изпълнено в срок.
За подобен случай през 2006 г. Дирекция “Инспекция по труда” е съставила акт на “Автомагистрали Черно море”. Тогава работниците не си били получавали заплатите от декември 2005 г. до февруари 2006 г., каза още Стела Методиева.
ШУМ.БГ
Ако беше мафиотска фирмата нямаше да има никакви проблеми с разплащанията. Каква наглост държавата да иска да ги глоби за това, че самата тя не им плаща.
нормална ситуация в тази държава. когато тя не плаща, няма кой да я санкционира, обаче ако заради нея или независещи от фирмата обстоятелства се закъснява с изплащанията- г л о б а !! Айде всички да спрата да работят- фирми, работници и т.н., всички да виснем на врата на социалното министерство да ни храни и облича :-)
Коментари
НЯКОЙ
г-н Димов да продаде някой друг хотел или апартамент да оправи малко бакиите.Стига е строил.мафия
Шуменка
Ако беше мафиотска фирмата нямаше да има никакви проблеми с разплащанията. Каква наглост държавата да иска да ги глоби за това, че самата тя не им плаща.
случаен
нормална ситуация в тази държава. когато тя не плаща, няма кой да я санкционира, обаче ако заради нея или независещи от фирмата обстоятелства се закъснява с изплащанията- г л о б а !! Айде всички да спрата да работят- фирми, работници и т.н., всички да виснем на врата на социалното министерство да ни храни и облича :-)