Мадлен Христова взе националната награда Учител на годината по математика
Ръководителят и треньорът на изследователската школа по математика и информатика в Шумен Мадлен Христова взе националната награда Учител на годината по математика. Това стана днес по време на откритата в Боровец ХХХVIII Пролетна конференция на Съюза на математиците в България. Наградите на МФ „Св. Св. Кирил и Методий” са за Учител на годината по математика и Учител на годината по информатика. Те бяха връчени от президента на фондацията акад. Петър Киндеров. Освен Мадлен Христова Учител на годината по математика стана и Диана Данова от Плевен, а за принос в информатиката учителите, които получиха приза са Велислава Христова (Плевен) и Красимир Кирилов (Монтана).
Конференцията се провежда под патронажа на областния управител на Шумен Тодор Тодоров. Той връчи 6 отличия за принос в утвърждаването на математическите школи в областта, за популяризирането на математиката, развитието й в областта на науката и образованието и за обучение на млади таланти. На форума присъстват училищни и университетски преподаватели, а сред гостите са математици, заместник-министърът на образованието и науката доц. Кирчо Атанасов, зам.-ректорът на ШУ „Еп. Константин Преславски” доц. Драгомир Марчев, проф. Стоян Капралов – председател на програмния комитет на Пролетна конференция на Съюза на математиците в България (ПК на СМБ), акад. Стефан Додунеков – директор на ИМИ към БАН и др.
ШУМ.БГ
461523
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Как бе хора, уважаемата госпожа има завидни постижения в подготовката на ученици за международни състезания по елементарна математика!!! И това ако не е за награда! Отборите и са старателно подбрани "НАШИ ХОРА", контролните са жестоки (ако въобще ги има)! Съответно нашите страхотно подготвени международни състезатели печелят често бронзовите медали(почти всички състезатели в такива състезания получават медали)! Великолепната и подготовка си личи и от единственото сериозно състезание, на което е завела учениците си, това в Казакстан, там нейният "велик" отбор успя да спечели само един сребърен медал, и то с много зор! За съпоставка, добре подготвените програмисти от Бисерка Йовчева взеха злато и заслужен бронз! Просто наградата за учител на годината отиде точно на мястото си, при "най-заслужилата" госпожа! Честито Мадленче, продължавай все така да ни късаш нервите!
11
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
007
Тя добре се награди , ама не я избраха в управителния съвет.Отърваха се от нея.
123
Как бе хора, уважаемата госпожа има завидни постижения в подготовката на ученици за международни състезания по елементарна математика!!! И това ако не е за награда! Отборите и са старателно подбрани "НАШИ ХОРА", контролните са жестоки (ако въобще ги има)! Съответно нашите страхотно подготвени международни състезатели печелят често бронзовите медали(почти всички състезатели в такива състезания получават медали)! Великолепната и подготовка си личи и от единственото сериозно състезание, на което е завела учениците си, това в Казакстан, там нейният "велик" отбор успя да спечели само един сребърен медал, и то с много зор! За съпоставка, добре подготвените програмисти от Бисерка Йовчева взеха злато и заслужен бронз! Просто наградата за учител на годината отиде точно на мястото си, при "най-заслужилата" госпожа! Честито Мадленче, продължавай все така да ни късаш нервите!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата