Кметът на Шумен Красимир Костов е уволнил директора на общинското предприятие „Обреден дом“ Георги Давидов. Това обяви днес на пресконференция самият градоначалник.
Причината е несправяне със служебните задължения. „Вчера отидох на проверка на гробищата и видях, че не се работи, а само се имитира дейност. Работници косяха асфалта“, каза кметът. Той обясни, че днес ще отиде там повторно и, ако пак завари мръсотия, ще освободи още хора.
През юни м.г. с решение на Общинския съвет “Обреден дом“ ЕООД стана общинско предприятие. Георги Давидов, който преди 4 г. зае шефското място след конкурс, бе оставен да ръководи и новото предприятие, а Общината покри от бюджета си около 50 хил.лв. дългове.
До избирането на нов директор гробищата ще се управляват от заместника на Давидов Златин Кайряков.
ШУМ.БГ
Кмета да си спомни кой го назначи.Та нали с гласовете и на Красимир Костов този стана шеф.Явно сега търсят място на друг партиен кадър"да коси асфалта".Пълна амнезия го е обхванала този наш кмет.Здрава ръка се иска и след 4 месеца кмета ще се озове в дранголника с прекратен мандат.Да слижим край на глупостта и да не се излагаме пред хората.Вече много взеха да ни се смеят!
кмете,кмете като обикаляш гробищния парк в Шумен, защо не обиколиш и парковете и в близките села;та нали и някои от кметовете или кметските наместници са от твоята партия; не ми е много ясно дали тогава ще има поне някакви санкции само като се видят в какво състояние са парковете за покойниците.
Сега разбирам защо БСП преди няколко години сложиха този свой партиец за шеф на гробищата - за да бламират работата на тогавашния кмет - много хитро другарю Костов.
Ашколсун на Костака! Браво! Много я е свършил - уволнил един директор и то на гробищата. Голямо мъжество се изисква, голям мъж, бре!Видял че нищо не правели ами "косяли асфалта" - това сега може ли да го каже кмет, кажете може ли? Явно му липсва не само визията ами и началното училище. Бе, комунистическа работа, няма ко да се говори повече!
Коментари
доволен шуменец
Косяха асфалта ще омра от смях. Браво на кмета такъв кмет ни трябваше браво кмете.
tttt
Доволния, първо си оправи правописа!
Анонимен
умра -не омра :)
redfen
Браво на кмета, твърда ръка трябва, не става само с пожелания.
кмете,кмете да та в кмета
Кмета да си спомни кой го назначи.Та нали с гласовете и на Красимир Костов този стана шеф.Явно сега търсят място на друг партиен кадър"да коси асфалта".Пълна амнезия го е обхванала този наш кмет.Здрава ръка се иска и след 4 месеца кмета ще се озове в дранголника с прекратен мандат.Да слижим край на глупостта и да не се излагаме пред хората.Вече много взеха да ни се смеят!
ох
кмете,кмете като обикаляш гробищния парк в Шумен, защо не обиколиш и парковете и в близките села;та нали и някои от кметовете или кметските наместници са от твоята партия; не ми е много ясно дали тогава ще има поне някакви санкции само като се видят в какво състояние са парковете за покойниците.
!
Сега разбирам защо БСП преди няколко години сложиха този свой партиец за шеф на гробищата - за да бламират работата на тогавашния кмет - много хитро другарю Костов.
LILI
КМЕТА ДА ГЛЕДА ДОБРЕ, ЗАЩОТО ТАКИВА ГРОБИЩА КАТО В ШУМЕН НЯМА НИКЪДЕ НЕ САМО В БЪЛГАРИЯ, НО И ПО ЧУЖБИНА
ТАМ ОСТАНА САМО ТАКСАТА, ВНЕДРЕНА ОТ Г-Н КИРЕВ - МНОГО БИВШ ДИРЕКТОР
Папурков
Ашколсун на Костака! Браво! Много я е свършил - уволнил един директор и то на гробищата. Голямо мъжество се изисква, голям мъж, бре!Видял че нищо не правели ами "косяли асфалта" - това сега може ли да го каже кмет, кажете може ли? Явно му липсва не само визията ами и началното училище. Бе, комунистическа работа, няма ко да се говори повече!