Общински инспектори започват ежемесечно да извършват проверки на собственици на кучета за наличие на регистрацията им. Нарушителите на общинската Наредба ще отнасят глоба по 50 лв., съпроводена с писмено предупреждение да регистрират четириногите си любимци до месец. Ако срокът не бъде спазен глобата нараства на 200 лв. Това е записано в заповед на кмета Красимир Костов във връзка с последния случай на бясна лисица, убита от скитащи кучета на пазара. Кметът иска още своевременни сигнали от граждани за случаи на хора и животни, имащи контакт с диви и съмнителни за заболяването бяс животни. Те трябва да се обаждат в общината, ветеринарната служба и инспекцията по опазване и контрол на общественото здраве.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Андрешко
Всичката Мара втасала...
Сьберете си бакиите от Николай Йонков и другите, които не плащат данъци с години.
куче
аз също искам да има паркове за кучета защото на мен ми се карат че животното ми се изходило в градинката аз отговярям направи парк и там ще се изхожда
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Рос-ката пъпеша
Всички ли кучкари са малоумни хюмнета?
Рос-ката пъпеша
Утре /ако случайно имаш шоф.книжка/ блъснеш някой с кола - катаджиите да не ти искат здравния картон бе, пъпеш?
Рос
За себе си можеш да си убеден.
Рос
Абе, пъпеш, ти регистрацията за какво я имаш бе, за акт за раждане ли? Или за лична карта? Може би за шофьорска книжка, като следя мисълта ти...
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата