Грипната ваканция няма да се отучва през почивните дни. Това каза за ШУМ.БГ началникът на Регионалния инспекторат по образование (РИО) доц. Добромир Добрев.
“В понеделник започват занятията във всички училища в Шуменска област, освен ако в последния момент националната грипна епидемия не бъде удължена”, обясни той. В първия ден на следващата седмица ще се извърши проверка по училищата. За учебните заведения, където заболеваемостта е над 30%, РИО ще предложи на Министерството на образованието да прекрати занятията в тях, уточни доц. Добрев.
Припомняме, че заболеваемостта от грип в Шуменска област през миналата седмица отбеляза спад и от 240 на 10 000 падна на 215 на 10 000 души. Това обаче не влияе на учебните занятия. Такива не се провеждат само ако болните в съответното училище са повече от 30 на сто или Министерството на здравеопазването обяви национална епидемия.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
aman ot vakancii,be!!!!!!!!! Iskam na u4ili6te ve4e!!!
валя
За грипната ваканция незнам-ама за мизерната мръсна ваканция в каспичан знам.От 5 дена нямаме вода и не само каспичанци ами и общината започна да вони.Ще замирише скоро на нескопосани сделки общински.На кадърни кметове и юристи.Има господ да ги съди ама ние няма да забравим безводието!
martin
ima li vazmojnost da q udaljkat nacionalnata vakanciq do srqda za6oto taka 4uh ?
n.z
te mai iskat da se zarazim oshte powe4e i da stane lesh moje da uchim no Dekemvri mesec gripa she serazvie oshte powe4e i she go duhame sichki...
janika
аз чух от личния си лекар че епидемията се удължава с още една седмица и че няма да се учи
ВАКАНЦИЯ СЕ ПРЕКРАТЯВА
Заболеваемостта от грип е намаляла с около 10% в сравнение със същия период на миналата седмица. Въпреки това тя остава над 200 на 10 000 души, което е прагът за обявяване на епидемия в страната. Поради тази причина Националният пандемичен комитет реши да не прекратява обявената национална епидемия. Това означава, че плановите операции, женските консултации и имунизациите няма да се възстановят и през следващата седмица. Грипната ваканция в страната обаче се прекратява. Причина за това решение е, че заболеваемостта е доста различна в отделните региони. Затова щабовете по места ще решат дали има нужда училищата да останат затворени и занапред. С най-висока заболеваемост в момента са регионите Габрово, Благоевград, Стара Загора, Ловеч.
Анонимен
gripat se prevr16ta v psihi4esko zabolqvane,a ne virusno.Mediite,vklu4itelno i Shum.bg sa vinovni za tova
Наско
Може ли... не може ли...
Абе хората са го написали ясно - ако има висока заболеваемост, си биете камшика от училище. Ако не - ще учите. Стига сте почивали. То и без това нацията ни се очертава като една от най-простите в Европа. Ако ви пуснат пак във ваканция, хептен ще изпростете...
Анонимен
A we muhlyo ti sqka6 si mnoo umen.ti si poslednata duka na kavala za tova po-dobre mil4i!!!!!!