Грипната ваканция няма да се отучва през почивните дни. Това каза за ШУМ.БГ началникът на Регионалния инспекторат по образование (РИО) доц. Добромир Добрев.
“В понеделник започват занятията във всички училища в Шуменска област, освен ако в последния момент националната грипна епидемия не бъде удължена”, обясни той. В първия ден на следващата седмица ще се извърши проверка по училищата. За учебните заведения, където заболеваемостта е над 30%, РИО ще предложи на Министерството на образованието да прекрати занятията в тях, уточни доц. Добрев.
Припомняме, че заболеваемостта от грип в Шуменска област през миналата седмица отбеляза спад и от 240 на 10 000 падна на 215 на 10 000 души. Това обаче не влияе на учебните занятия. Такива не се провеждат само ако болните в съответното училище са повече от 30 на сто или Министерството на здравеопазването обяви национална епидемия.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
wev
em NASKO po tvoq vapros 4e sme tapi dai daim kajim da ni mahat ot es togas nqma da se sravnqvame s nikoi 6te si badim tapi4ki i tvae a za vakanciqta trqbva zabolemosta da e pone pod 100 du6i i togas da se hodi na u4ili6te za kolko nqma da sa zarazqt 50 4oveka v shumen taman za edn den i pak ai mahaite sa
asd
to pak v u4ilishteto da ne se poumnqva to kato si si tap tap she si ostanesh nikoi ne moje da ti pomogne
aide sq
a bre TANASA tva che ti i tvoqt rod ste typi ne znachi che cqlata naciq e takava balamurnik takyv prost primer koi izmisli pyrvoto PC be bylgarin da jiveesht v USA no bylgarin koi izmisli protivozachachnite be pak bylgarin i da pak jiveesht v druga darjava tva che darjavata nqma baza i ne znae kak da zadyrja umnite kadri e drug vapros no da kajesh che naciqt ni e prosta e mnoo glupavo ot tvoq strana taka che are begai procheti malko istoriq i posle govori ... prostak takyv
Борко
Какво училище ве , нии тука ке мрем от тениии ! Най добре ваканция от колкото на даскало ...
Мария
затъжих се вече за училището и за учителката на 16.11.2009г. понеделник ВАКАНЦИЯТА СЕ ПРЕКРАТЯВА УРАААААААААААААААААААААААААААААААА
!!!!!!!!!!!!!!!!
anonimen
gadno 4e gripnata vakancia ne se od1ljava no puk niama da se odut4va
mario
a bre tanasa ti si bil mnogo tup ot smqh ve4e mi se doplaka ot gluposta ti :D :D :D :D :D
Анонимен
ari ve4e na daskal0o vee ;d
t0 k`t ne sme na daskalo sme po ylicite , a bolnite ne biha hodili na ychilishte ;]
Анонимен
то понеделник ще отидем на училище докато има СПАД, той ще изчезне, щото сега не сме на даскало затова има СПАД