Вандали са ограбили снощи част от коледната украса, поставена пред входа на парк Кьошковете, съобщиха от пресцентъра на Община Шумен. От дървото до скулптурата на мечката са отрязани кабелите и са откраднати няколко елемента. Липсват дроселите към тях и електронната система. „Предполага се, че елементите са откраднати от специалист и вероятно вече украсяват нечий дом“, казаха от Общината. За да светне пак украсата, проектът трябва да се преработи, са заявили от фирмата-изпълнител „Габровски” ООД, което ще струва не по-малко от 1000 лв.
Преди пускането на коледното осветление от кметската администрация са изпратили писмо до полицията с молба да бъде засилен патрулния обход в този район, защото „денонощна охрана, общината няма как да осигури и разчита на съзнанието на шуменци“.
ШУМ.БГ
То си беше ясно, че това осветление е включено в програмата за социално подпомагане на ромското население!
Но по-голям бъзик от това - да се искат 1000 (хиляда) лева за да се постави отново - не бях срещал! Не знам какво става в този град - прави се проект за художествено осветление на един паметник на Илчов баир - стойността му е 1 000 000 (един милион) лева, тука за една меча хралупа - 1000 (хиляда)лева!!!
Много светлина, много нещо, бе? Много крушки и бушони по веригата!
За сравнение - Старият Пловдив (всеки го знае колко е голям) бе осветен за постоянно за само за 25 000 (двадесет и пет хиляди) лева!
Целият стар град!!! И е невероятно красиво!
Тука така и не разбрах - къде поставиха украсата за тия допълнителни 60 000 (шестдесет хиляди) лева, след като в центъра е по-постно дори и от миналата година!
общината да назначи специалист по охраната + специалист по осветлението за всеки прожектор + от фирмата за 1000 лева да осигурят и частен бодигард на мечката
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Аз пък въобще не се възмущавам на тази новина! Възможно ли е толкова страници да изпишете за някаква меча скулптура и 5 лампи? Това ли ви е огромния проблем? Другата новина, която цял ден беше отгоре - за мадарските улици, където един "бизнесмен" е прибрал милиони държавни пари изобщо не е повод за вас да изразите мнение, докато някаква "украса" много ви дърви! Щом акъла на шуменци е толкова, заслужавате си и крадливите управници, и циганите, които крадът тъпите ви украси, и мизерията , в която живеете.
ПС: Следя този сайт, както и още няколко регионални за служебни цели.
Ти пък като си много готин , що не си гледаш морето ами се хабиш с други градове? Може да си е тъпичък сайта , ама си е наш .......Ха сега да видим ква служебна новина ще произведеш!!!
общинарите са се престарали за какво я осветяват тази мечка,да се радват че не е нарязана за скрап.КОЛКО ЧОВЕКА ЩЕ Я ВИДЯТ ВЕЧЕР И КОЛКО ОТ ТЯХ ЩЕ СА ТРЕЗВИ?1200СТРУВА ВЕРОЯТНО УКРАСАТА ДА СЕ ДАДАТ НА ДРУГО МЯСТО,НЕ Е ЛИ ПО-УМНО.Г-Н КОСТОВ СТЕГНЕТЕ КАДРИТЕ.
Много си ви е хубав сайта, не си разбрал поста ми. Толкова ли ви интересува мечка пред парк? Улиците ви пропадат след ремонти, вие за мечки се грижите. За вашата община това е много важно (мечката), но не проблемите, за които носи отговорност.
Коментари
&22
От какво се възмущавате, бе хора?
То си беше ясно, че това осветление е включено в програмата за социално подпомагане на ромското население!
Но по-голям бъзик от това - да се искат 1000 (хиляда) лева за да се постави отново - не бях срещал! Не знам какво става в този град - прави се проект за художествено осветление на един паметник на Илчов баир - стойността му е 1 000 000 (един милион) лева, тука за една меча хралупа - 1000 (хиляда)лева!!!
Много светлина, много нещо, бе? Много крушки и бушони по веригата!
За сравнение - Старият Пловдив (всеки го знае колко е голям) бе осветен за постоянно за само за 25 000 (двадесет и пет хиляди) лева!
Целият стар град!!! И е невероятно красиво!
Тука така и не разбрах - къде поставиха украсата за тия допълнителни 60 000 (шестдесет хиляди) лева, след като в центъра е по-постно дори и от миналата година!
Анонимен
общината да назначи специалист по охраната + специалист по осветлението за всеки прожектор + от фирмата за 1000 лева да осигурят и частен бодигард на мечката
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
бургазлия
Аз пък въобще не се възмущавам на тази новина! Възможно ли е толкова страници да изпишете за някаква меча скулптура и 5 лампи? Това ли ви е огромния проблем? Другата новина, която цял ден беше отгоре - за мадарските улици, където един "бизнесмен" е прибрал милиони държавни пари изобщо не е повод за вас да изразите мнение, докато някаква "украса" много ви дърви! Щом акъла на шуменци е толкова, заслужавате си и крадливите управници, и циганите, които крадът тъпите ви украси, и мизерията , в която живеете.
ПС: Следя този сайт, както и още няколко регионални за служебни цели.
Баба Меца и Ловеца
През хралупата ми е
до бургазлията
Ти пък като си много готин , що не си гледаш морето ами се хабиш с други градове? Може да си е тъпичък сайта , ама си е наш .......Ха сега да видим ква служебна новина ще произведеш!!!
Анонимен
то като чета всичко написано си правя извода, че сякаш всичко предварително е било направено така, че да може по-лесно да се открадне
питам се къде са гледали тези от общината когато са одобрявали проекта?
или са гледали по-скоро каво ще им падне в джоба, а жиците - циганите да ги "приватизират"?
papas
общинарите са се престарали за какво я осветяват тази мечка,да се радват че не е нарязана за скрап.КОЛКО ЧОВЕКА ЩЕ Я ВИДЯТ ВЕЧЕР И КОЛКО ОТ ТЯХ ЩЕ СА ТРЕЗВИ?1200СТРУВА ВЕРОЯТНО УКРАСАТА ДА СЕ ДАДАТ НА ДРУГО МЯСТО,НЕ Е ЛИ ПО-УМНО.Г-Н КОСТОВ СТЕГНЕТЕ КАДРИТЕ.
бургазлия
Много си ви е хубав сайта, не си разбрал поста ми. Толкова ли ви интересува мечка пред парк? Улиците ви пропадат след ремонти, вие за мечки се грижите. За вашата община това е много важно (мечката), но не проблемите, за които носи отговорност.