Вандали са ограбили снощи част от коледната украса, поставена пред входа на парк Кьошковете, съобщиха от пресцентъра на Община Шумен. От дървото до скулптурата на мечката са отрязани кабелите и са откраднати няколко елемента. Липсват дроселите към тях и електронната система. „Предполага се, че елементите са откраднати от специалист и вероятно вече украсяват нечий дом“, казаха от Общината. За да светне пак украсата, проектът трябва да се преработи, са заявили от фирмата-изпълнител „Габровски” ООД, което ще струва не по-малко от 1000 лв.
Преди пускането на коледното осветление от кметската администрация са изпратили писмо до полицията с молба да бъде засилен патрулния обход в този район, защото „денонощна охрана, общината няма как да осигури и разчита на съзнанието на шуменци“.
ШУМ.БГ
172330
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ама наистина що не си гледаш бургаските новини и събития ами си взел с нашия град да се занимаваш.Или може би ти си бизнесмена с фалшивите мадарски улици или ти си откраднал лампичките на мечката, халал да ти са. "Влазай" си и си "излазай" от вашите сайтове.
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
Добре, че мечката е там все още. Украсата иначе си беше много хубава.
до бургазлията
ама наистина що не си гледаш бургаските новини и събития ами си взел с нашия град да се занимаваш.Или може би ти си бизнесмена с фалшивите мадарски улици или ти си откраднал лампичките на мечката, халал да ти са. "Влазай" си и си "излазай" от вашите сайтове.