Градоначалникът със сериозни претенции към работата на „Титан-БКС“
Ул. "Владайско въстание"
Протестно писмо до собственика на „Титан-БКС” ще изпрати Община Шумен, в което ще го уведоми, че ще се плаща само за качествено свършена работа при почистването на 66-те улици в града, за които отговаря дружеството. На заседание на общинския щаб за координиране на действията при бедствия, аварии и катастрофи, провело се снощи, шуменският кмет е изразил сериозни претенции към работата на почистващата фирма, съобщиха от Общината. Според него въпреки предупрежденията, „Титан БКС" не са закупили магнезиева луга, която замръзва при минус 20 градуса и продължават да третират улиците с обикновена, издържаща едва на минус 3-4 градуса.
„Аз съм човекът, който следи и работи по изпълнението на договора и съм наясно с цялата кореспонденция между общината и фирмата, но за такова искане и предупреждение не знам“, бе категоричен пред ШУМ.БГ Евтим Евтимов, организатор Зимно подържане към БКС. Той добави, че в консеционния договор няма клауза с какви материали да се обработват улиците. На заседанието е станало ясно още, че „Титан–БКС" не се е отзовал на сигнали на МБАЛ и „Алкомет", които подали оплакване. „Лично аз отказах на „Алкомет” като обясних, че не мога да поема организация различна от тази в договора и да оставя друг район непочистен, за сметка на фирмата. Разбирам, че там има работници и е редно да се обработи пътя, но смятам, че фирмата трябва да има свой разработен допълнителен резервен вариант при такива обстоятелства”, каза Евтимов.
По време на заседанието Красимир Костов е отчел създадената като цяло добра организация по време на обилния снеговалеж, което „помогнало Община Шумен да не изпадне в бедствено положение“.
Всички 155 малки улици в града, за които се грижи ОП „Паркинги и гаражи и благоустройство", вчера са били почистени, съобщиха от кметския пресцентър. Предприятието е наело 14 машини от фирма ЕТ „Иван Александров“ и според управителя Сергей Стойков те са достатъчни.
ШУМ.БГ
слушам снощи кмета в се изказва в кризистният щаб"трябва да напълним това звено с машини/паркинги и гаражи/които има такива машини ще ги даде безвъзмездно на общината а после ще му ги върнем..."Те частниците кмете плащат данъци и ти "работиш" с тези пари и не знам кои ще ти даде машина безвъзмездно или готвиш Шуменска национализация,кмете 40 години не можахте да построите комунизма и сега пак се мъчиш не е ли глупаво?
те вчера с багерите добре имитираха работа и утъпкаха снега да ги видим днес колко улици ще опесачът моля ако някои види опесъчена улица да я напише за вчера нито една то и няма със какво
БЛАГОДАРНИ СМЕ НА ""ПАРКИНГИ И ГАРАЖИ", ЧЕ ПОЧИСТИХА ИДЕАЛНО ОТСЕЧКАТА ОТ АВТОБУСНИЯ ОБРЪЩАЧ НА ЕВЕРЕСТ КЪМ 3-ТИ, 2-РИ, 1-ВИ БЛ. И НАДОЛУ ПО СТАРИЯ ПЪТ, КОЯТО В ПРЕДИШНИТЕ 15 ГОДИНИ Е БИЛА ПРЕНЕБРЕГВАНА.ОЩЕ ВЕДНАЖ -БЛАГОДАРИМ!ВЯРВАМЕ, ЧЕ И ЗА НАПРЕД ЩЕ БЪДЕ ТАКА.
Кмете седни на ръчната и карай из града ще испиташ голямо удоволствие.Това е простотия да патуваш по магистралата от нови пазар до шумен за 15мин а в града от Тракията до центъра за 20мин
Как така се създава ОП Паеркинги и гаражи,склячва се договор за почистване на града,а пък те нямат машини.Снощи кмета им нареди да купят 4 машинки за ръчно почистване и да искат от военните машини,които да преличат на снегорини - е питам аз кмета търсеше място ли на Сергей Стойков.Стига с тия далавери.
Стига сте изсипвали мръсотиите си върху Кмета! Снегопочистването в града е овладяно, но много от вас - черногледи, не виждате колко много хубави неща се направиха и ще се правят за гражданите от сегашния кметски екип. Това, че вие рушите всичко направено, не осъзнавате, че за да се възстанови, ще бръкне в хазната на общината. ...А колко хубави неща се направиха за гражданите през двата мандата на предишния кметски екип?....????
Коментари
Гражданин
Така е, като викат машините си за малко часове. Нали трябва да има някого, за когото да останат парите на общината..
частник
слушам снощи кмета в се изказва в кризистният щаб"трябва да напълним това звено с машини/паркинги и гаражи/които има такива машини ще ги даде безвъзмездно на общината а после ще му ги върнем..."Те частниците кмете плащат данъци и ти "работиш" с тези пари и не знам кои ще ти даде машина безвъзмездно или готвиш Шуменска национализация,кмете 40 години не можахте да построите комунизма и сега пак се мъчиш не е ли глупаво?
смешно
те вчера с багерите добре имитираха работа и утъпкаха снега да ги видим днес колко улици ще опесачът моля ако някои види опесъчена улица да я напише за вчера нито една то и няма със какво
Анонимен
БЛАГОДАРНИ СМЕ НА ""ПАРКИНГИ И ГАРАЖИ", ЧЕ ПОЧИСТИХА ИДЕАЛНО ОТСЕЧКАТА ОТ АВТОБУСНИЯ ОБРЪЩАЧ НА ЕВЕРЕСТ КЪМ 3-ТИ, 2-РИ, 1-ВИ БЛ. И НАДОЛУ ПО СТАРИЯ ПЪТ, КОЯТО В ПРЕДИШНИТЕ 15 ГОДИНИ Е БИЛА ПРЕНЕБРЕГВАНА.ОЩЕ ВЕДНАЖ -БЛАГОДАРИМ!ВЯРВАМЕ, ЧЕ И ЗА НАПРЕД ЩЕ БЪДЕ ТАКА.
Анонимен
Кмете седни на ръчната и карай из града ще испиташ голямо удоволствие.Това е простотия да патуваш по магистралата от нови пазар до шумен за 15мин а в града от Тракията до центъра за 20мин
гражданка
Как така се създава ОП Паеркинги и гаражи,склячва се договор за почистване на града,а пък те нямат машини.Снощи кмета им нареди да купят 4 машинки за ръчно почистване и да искат от военните машини,които да преличат на снегорини - е питам аз кмета търсеше място ли на Сергей Стойков.Стига с тия далавери.
Анонимен
Стига сте изсипвали мръсотиите си върху Кмета! Снегопочистването в града е овладяно, но много от вас - черногледи, не виждате колко много хубави неща се направиха и ще се правят за гражданите от сегашния кметски екип. Това, че вие рушите всичко направено, не осъзнавате, че за да се възстанови, ще бръкне в хазната на общината. ...А колко хубави неща се направиха за гражданите през двата мандата на предишния кметски екип?....????
промит мозък
"Колко много хубави неща се направиха и ще се правят за гражданите от сегашния кметски екип!"
Анонимен
КОЙ ВЛАДЕЕ СНЕГОПОЧИСТВАНЕТО
ЯВНО ДЯДО МРАЗ