Раненият в Кандахар рейнджър Явор Иванов е от Нови пазар
Шеста рота, Сн: Архив
Редник Явор Иванов, който е от четиримата войници, ранени в Кандахар снощи, е от Нови пазар, научи ШУМ.БГ.
29-годишният мъж е неженен, кадрови войник от 3 години. Служил е в Шумен до август м.г., когато e включен в състава на Шеста пехотна рота на Българската армия, изпратена на 6-месечна мисия в Афганистан. Явор е професионален шофьор и по непотвърдена информация в Кандахар бил механик-водач.
Майка му и сестра му, които живеят в Нови пазар, не пожелаха да разговарят с журналисти. Останалите роднини са в село Преселка. “Още не сме казали за инцидента на баба му и дядо му, тъй като са болни и не искаме да ги тревожим”, разказа пред репортер на ШУМ.БГ кметът на Преселка Маринчо Христов, който също е роднина на редник Иванов.
Според последната информация, разпространена от Министерство на отбраната, на Явор Иванов е направена операция на крака и в момента състоянието му е стабилно и животът му е извън опасност. Тежко остава състоянието на младши-сержант Александър Александров от Разград.
ШУМ.БГ
384655
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Този NEVINNIA изобщо знае ли за какво става на въпрос?Там се води война а не е курорт.Друг е въпроса че повечето от хората в тази рота са били я в Босна или в почивна база Ашраф.Много малко от тях са били в батальоните в Ирак или ротите в Афганистан.
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
до ренджърите и техните приятели.Момчета искам да се яърнете живи и здрави,но не забравяйте,че служите не не България,а за пари.Няма благополучие изградено на нещастието на другия,или ако ви се струва че има,тио е кратковременно.
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
На когото не му се работи , става ВОЕНЕН това от мен да го знаете, а колкото до това дали сьм тьп, смятам тука да замьлча, защото по умният винаги отстьпва. Хаиде с здраве и се молете за тези смешници.ха ха ха
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
4пб
Този NEVINNIA изобщо знае ли за какво става на въпрос?Там се води война а не е курорт.Друг е въпроса че повечето от хората в тази рота са били я в Босна или в почивна база Ашраф.Много малко от тях са били в батальоните в Ирак или ротите в Афганистан.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
papas
до ренджърите и техните приятели.Момчета искам да се яърнете живи и здрави,но не забравяйте,че служите не не България,а за пари.Няма благополучие изградено на нещастието на другия,или ако ви се струва че има,тио е кратковременно.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
невинния
На когото не му се работи , става ВОЕНЕН това от мен да го знаете, а колкото до това дали сьм тьп, смятам тука да замьлча, защото по умният винаги отстьпва. Хаиде с здраве и се молете за тези смешници.ха ха ха
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата