ИБ на БСП в Шумен излезе със становище по бюджет 2010
Бюджет 2010 е реалистично-балансиран, ориентиран към социалните проблеми на общината. Той определя и приоритетите й през 2010 г. - разширяване обхвата и повишаване качеството на публичните услуги, осигуряване оптимално функциониране на бюджетните структури, развитие на социалната и техническа инфраструктура, търсене на нови възможности, чрез привличане на финансови средства и публично-частно партньорство и концесии. Това е записано в становище на Изпълнителното бюро на Общинския съвет на БСП в Шумен и Групата съветници на партията, разпространено днес до медиите. Според него стагнацията в цялостния социално-икономически живот и ограниченията, които налага държавния бюджет върху общините създават особено трудни условия при формирането на общинската финансова политика. „ Въпреки негативния ефект от националния бюджет - намалението на държавната субсидия е около 2 млн лв. Бюджет 2010 на Община Шумен има претенциите да бъде реалистичен с основна цел - балансиране между стимулирането на местната икономика и запазването на стабилността й в условията на стагнация”, пише в становището на БСП. Според него, въпреки че анализът и прогнозите на параметрите на шуменската икономиката, както и приходната и разходната част на Бюджет 2010 са достатъчно консервативни очертават се и рисковете пред изпълнението на бюджета. Те са по отношение на - забавяне на събираемостта и свързаното с това неизпълнение на приходната част на бюджета, затруднения при финасирането на бюджета и потенциална необходимост от капиталова подкрепа. Според БСП заложения резерв е достатъчен за справяне с изброените рискове при евентуална тяхна поява, вследствие на заложените средства по неразплатени договори – в размер на около 900 хил. лв за разплащане през първото тримесечие на 2010-та.
Като риск е определена и потенциалната необходимост от капиталовата подкрепа с предвидения заем в размер до 30 млн лв., обусловен от необходимостта за финализиране на реализиращи се обекти – например по ИСПА. „Според изготвения финансов анализ и прогноза, макар и в най-песимистичен вид се дава положителен отговор на намерението за теглене на заем”, е становището на БСП, които обещават и обществено обсъждане. Към изброените рискове БСП добавя и още един - опасността от неотпускане в предвидения обем средства държавни субсидии.
Като положителни страни на бюджета Изпълнителното бюро на БСП оценява още социално ангажираният му характер и посочва като пример завишението на средствата в разходната част за образование, здравеопазване и социални дейности.
Изпълнителното бюро на БСП и групата съветници от партията подчертават и за видимата промяна към младото поколение в Шумен. „Програмата „Младежки дейности” – инициатива на БСП е с видима реализация именно в нашата община. Тази грижа към младите хора е реалното изпълнение на заявените от Българската социалистическа партия приоритети в управлението на местно равнище”, се казва в документа, подписан от името на ИБ на Общински съвет на БСП – Шумен,Група съветници от БСП- Шумен .
ШУМ.БГ
Абе няма ли някакъв начин да се направят предсрочни избори бе, давайте да ги изриваме тия червени дъртаци и мазни тур...я дет само дрънкат и нервят народа бе. Кви мазохисти излязохме, да даваме на всеки палячо да ни се обяснява и да ни разиграват като луди. Не град, а ЦИРК. Като чуя само Дъбов, Таракчиев....... ми направо повръщам бе хора. То не бяха лакърдии и простотии и накрая пак се бият в гърдите олко направили за града. ОКРАДАХА го това направиха и продължават.
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
На този Дъбов и Таракчиев още ли им се чува думата?Защо не си гледат здравето, политиката не е за тях.Особено Дъбов вече го доказа.Доказа го и неговата партия.Те за нищо не стават.Но ще има още напъни за власт.Тези хора разбират само от тояга.
Някой написа за ул."Цветан Зангов".Уважаеми другари и другарки, там Великият ни кмет "Личност на Миналия век" наля около 250хил.лв.Ако познаете на кого, ще Ви почерпя в "Миналия век".Наздраве г.н Кмете.
Коментари
Анонимен
ТРЯБВА СНИМКА НА ЛЕНИН САМО
Посна ми на к...
Абе няма ли някакъв начин да се направят предсрочни избори бе, давайте да ги изриваме тия червени дъртаци и мазни тур...я дет само дрънкат и нервят народа бе. Кви мазохисти излязохме, да даваме на всеки палячо да ни се обяснява и да ни разиграват като луди. Не град, а ЦИРК. Като чуя само Дъбов, Таракчиев....... ми направо повръщам бе хора. То не бяха лакърдии и простотии и накрая пак се бият в гърдите олко направили за града. ОКРАДАХА го това направиха и продължават.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Ива
На този Дъбов и Таракчиев още ли им се чува думата?Защо не си гледат здравето, политиката не е за тях.Особено Дъбов вече го доказа.Доказа го и неговата партия.Те за нищо не стават.Но ще има още напъни за власт.Тези хора разбират само от тояга.
Бай Дъбчо
Някой написа за ул."Цветан Зангов".Уважаеми другари и другарки, там Великият ни кмет "Личност на Миналия век" наля около 250хил.лв.Ако познаете на кого, ще Ви почерпя в "Миналия век".Наздраве г.н Кмете.