Д.Александров: Ще използвам правомощията си и ако се наложи ще ревизирам решението по законосъобразност
Против съм намерението на кмета за теглене на такъв огромен заем, с който ще се натоварят шуменци и ще се предреши съдбата им. Това каза пред ШУМ.БГ областният управител Димитър Александров по повод гласуваното днес предложение за общински дълг в размер до 30 млн. лв., заложено в бюджет 2010 г. Губернаторът заяви, че ще използва правомощията си и, ако се наложи, ще ревизира решението по законосъобразност. „И вчера изразих мнението си по този въпрос, защото в условия на задълбочаваща се икономическа криза е неразумно действието за поемане на дълг с такива размери. При една елементарна сметка при такъв заем годишната лихва излиза над 2 млн. лв. и още 3 млн. лв. главница само през първата година това ще ни струва 5 млн. лв. Трябва много внимателно да се разчете има ли общината капацитет за ползването на такъв дълг, коментира Александров. „Ще се включа активно в общественото обсъждане, което обещаха съветниците и ИБ на БСП и призовавам шуменци да изразят гражданската си позиция“, каза още губернаторът. Той призова общината да работи приоритетно по привличане на финансови средства по европрограми, а да не залага на заеми.
ШУМ.БГ
375955
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
отворени са опреративните програми там хората дават средства стига да имаш кадърен персонал да ти направи проектите. Така на готово всеки знае ще изтегли кредит 30 милиона и после нямало пари за нищо. Вярно е че улиците трябва да се оправят но не със заем.
Всичко, което се написа до тук е абсолютно вярно.Прави са и камунистите да си защитават пияния кмет, прави са и герберите да се възмущават на безхаберието на Александров и компания, но едно е важно, че нито държавата нито общината ще се оправят докато във власта избираме само посредствени и недоказани личности.Не е задължително управляващият, който и да е той да е тесен специалист по финанси и банкови дела, важното е да милее за сънародниците си и съгражданите си докато управлява.Хората от ЕС ни дават пари за инфраструкторни проекти ние отиваме да плащаме лихви на чужди банки.Това е безхаберието дами и господа.След като имаш смелост да станеш кмет на един град си длъжен на тези който са те избрали, и на тезикоито не са, да им дадеш най-доброто което заслужават, а не дерибеи като ШОШО, ДЪбов, Златев, Дечев, Костов, а сега се опитват и Тошев да го вкарат в групата,да крадат държавни, европейски и общински пари.Това са нашите пари скъпи шуменци.За жалост прав е "Бат"Бойко ние сме "лош"човешки материал и винаги ще си избираме такива боклуци да ни крадат.Емигрирайте читави българи тука оправия нема.По добре да метеш улиците из Европа или където и да е но да се грижат за твоето здраве, образование, старост и всичко което му е нужно на човек, от колкото да бъдеш роб в собствената си страна.Наздраве госин Кмете.Масата в "Миналия век" е сервирана.И Митко Киров ще е там пък и Дъбов може да дойде.
Не на тоя заем. Нека се асфалтира с четири млн. годишно, вместо да се връщат 5, 2 от които лихва. По-бавно, но по-сигурно. Естествено, ако се работи, а не краде. Което ще стане със сигурност, ако се даде суха пара на пухльовците в тая община.
Вие коментаторите,защо си мислите, че сте много оправни и знаещи,а четем поредните глупости тука.Ако толкова идеи имате,ходете намерете начин си ги кажете.Половината пишещи не могат да намерят логиката в цялата работа,тръгнали да изказват мнения...най-малко от тва имат нужда Шуменци,злобата е голяма работа,Герб ли били,БСП ли били,гледайте кои мислят за интереса на шуменци...
мислете за града си хора. да не ставаме заложници на нечии нечисти лични интереси. искам децата ми да живеят в красив европейски град - вярвам и всички в шумен
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
popov
ne stavay smeshen - biznesa ti kak e .....
Анонимен
отворени са опреративните програми там хората дават средства стига да имаш кадърен персонал да ти направи проектите. Така на готово всеки знае ще изтегли кредит 30 милиона и после нямало пари за нищо. Вярно е че улиците трябва да се оправят но не със заем.
Бай Дъбчо
Всичко, което се написа до тук е абсолютно вярно.Прави са и камунистите да си защитават пияния кмет, прави са и герберите да се възмущават на безхаберието на Александров и компания, но едно е важно, че нито държавата нито общината ще се оправят докато във власта избираме само посредствени и недоказани личности.Не е задължително управляващият, който и да е той да е тесен специалист по финанси и банкови дела, важното е да милее за сънародниците си и съгражданите си докато управлява.Хората от ЕС ни дават пари за инфраструкторни проекти ние отиваме да плащаме лихви на чужди банки.Това е безхаберието дами и господа.След като имаш смелост да станеш кмет на един град си длъжен на тези който са те избрали, и на тезикоито не са, да им дадеш най-доброто което заслужават, а не дерибеи като ШОШО, ДЪбов, Златев, Дечев, Костов, а сега се опитват и Тошев да го вкарат в групата,да крадат държавни, европейски и общински пари.Това са нашите пари скъпи шуменци.За жалост прав е "Бат"Бойко ние сме "лош"човешки материал и винаги ще си избираме такива боклуци да ни крадат.Емигрирайте читави българи тука оправия нема.По добре да метеш улиците из Европа или където и да е но да се грижат за твоето здраве, образование, старост и всичко което му е нужно на човек, от колкото да бъдеш роб в собствената си страна.Наздраве госин Кмете.Масата в "Миналия век" е сервирана.И Митко Киров ще е там пък и Дъбов може да дойде.
Анонимен
А, Иванчо, разписа ли се?
Добре си дошъл!
крокотак
Не на тоя заем. Нека се асфалтира с четири млн. годишно, вместо да се връщат 5, 2 от които лихва. По-бавно, но по-сигурно. Естествено, ако се работи, а не краде. Което ще стане със сигурност, ако се даде суха пара на пухльовците в тая община.
възмутена за пореден път
Вие коментаторите,защо си мислите, че сте много оправни и знаещи,а четем поредните глупости тука.Ако толкова идеи имате,ходете намерете начин си ги кажете.Половината пишещи не могат да намерят логиката в цялата работа,тръгнали да изказват мнения...най-малко от тва имат нужда Шуменци,злобата е голяма работа,Герб ли били,БСП ли били,гледайте кои мислят за интереса на шуменци...
светнат
Не виждам смисъл от заема при условие че подмяната на В и К мрежата ще завърши в най добрия случай следващата година
Анонимен
мислете за града си хора. да не ставаме заложници на нечии нечисти лични интереси. искам децата ми да живеят в красив европейски град - вярвам и всички в шумен