29-годишният Седат Кадир зае поста заместник-кмет по социални дейности и здравеопазване в Община Шумен. Той бе назначен със заповед на кмета Красимир Костов, съобщиха днес от пресцентъра на общината. Новият зам.-кмет е завършил „Право“ във Варненския свободен университет през миналата година, а през последните три години - от 2006 до 2009 - е работил в Община Шумен като главен специалист в дирекция „Общинска собственост“, уточняват от пресцентъра.
Само преди два дни кметът Красимир Костов каза за ШУМ.БГ, че е получил три предложения за поста зам.-кмет по социални дейности и здравеопазване, но отказа тогава да назове имената. „Предложихме само една кандидатура и тя бе на Седат Кадир“, каза за ШУМ.БГ областният лидер на ДПС Нуридин Исмаил. „Кадир е млад човек и доказа пред нас, че е отговорен, затова му даваме шанс за развитие и сме убедени, че ще оправдае нашето доверие“, допълни лидерът на ДПС. До назначаването му на поста Седат Кадир бе координатор на евродепутата Метин Казак. В началото на трудовата си кариера /2001-2005 г./ е работил в газстанция, бензиностанция и автосервиз, уточниха от пресцентъра на Общината.
“Благодаря на кмета Костов за доверието, което ми гласува. Знам, че отговорността е голяма и ще работя, за да оправдая очакванията”, каза пред ШУМ.БГ Седат Кадир. Той добави, че тепърва предстои да се запознае с ресора, който оглавява.
Припомняме, че предишият зам.-кмет по здравеопазване Зейнур Чауш бе уволнена в края на юли м.г.
По-късно през деня Общинската администрация изпрати до медиите още допълнителни автобиографични данни за новоназначения зам.-кмет, според които владее “майчин език – турски, писмено и говоримо български, английски и латински, компютърна грамотност Word, Excel ”. Участвал е в международни семинари и проекти към ДАМС и МТСП, МРРБ, в подготовка и управление на проекти на ЕС, бил е помощник адвокат, граждански наблюдател в ШОС, пише още в CV-то на Кадир.
ШУМ.БГ
ШУМ.БГ
11854334
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Тези българи специалисти,които работят в общините Хитрино,Венец,Каолиново и други подобни са толкова специалисти и са абсолютни продажници,защото играят с кметовете от ДПС.Там няма шанс българи да бъдат назначени,ако не са готови да се продадат.Жалко за тях!
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
?
майчин език - турски
евентуално може да се говори и на български, ако не могат да го разберат ... ама като гледам май вече всеки втори няма проблеми с разбирането
дпс
Като опълченците на Шипка!За една смяна на друговерец в областта,трима в общината!
Минчо Гаргата
Ей Големи Провокатори сте обаче Екипа на Шум.бг
x
няма ли кой да прочете на кмета какво пишат хората от града или БЪЛГАРСКИЯ стана трудноразбираем ??????
бай Рустем Робовладелеца
Ако трябва да сме точни в такава ситуация трябва, Кмета да излезе и да Хвърли оставка като се мотивира че няма да става заложник на партийни интереси.
до учуден
Тези българи специалисти,които работят в общините Хитрино,Венец,Каолиново и други подобни са толкова специалисти и са абсолютни продажници,защото играят с кметовете от ДПС.Там няма шанс българи да бъдат назначени,ако не са готови да се продадат.Жалко за тях!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата