Чакаме 15 млн.лв от проекти по ОП "Регионално развитие"
Община Шумен очаква скоро да стартират 3-те и спечелени проекта по ОП "Регионално развитие" за над 15 млн.лв., след като вчера министърът на регионалното развитие обяви, че Европа реално разблокира парите по 2 програми.
„Надеждата ни е проектите ни, който бяха високо оценени, да получат финансиране и скоро да стартират“, каза за ШУМ.БГ началникът на отдел „Европейски проекти“ в Общината Данаил Данчев. Той обясни, че кметството няма да има проблем със съфинансирането им, тъй като те са със срок на изпълнение над 20 месеца и ще влязат в поне 2 бюджетни години.
Трите проекта бяха спечелени през 2008-ма и 2009-та, но не бяха финансирани поради изчерпване на финансовия ресурс. Първият е за ремонт, саниране и подмяна на дограма в 10 общински училища на стойност 5,999 млн.лв. Проектът „Интегрирано подобряване на общинската пътна мрежа“ е за 4,880 млн.лв. Той предвижда основен ремонт на 4 пътни отсечки – кв.“Мътница“-Царев Брод, Мараш-Салманово, Шумен-Радко Димитриево-Дибич и Васил Друмев-Овчарово-Друмево. Те са с обща дължина 18 км. Третият проект е за ремонт и саниране на Младежкия дом в Шумен и 8 селски читалища, като това в кв.“Дивдядово“ ще бъде възстановено изцяло. Сумата е 4,590 млн.лв.
В момента Община Шумен няма подадени други проекти по ОП "Регионално развитие". Оперативна програма "Техническа помощ", която също е разблокирана, не е насочена към общини.
ШУМ.БГ
Напишете имената на тези, които спечелиха проектите.Нека да се знае.Или пак ги дадохте на свои хора, че да има и за вас.Не залъгвайте само обществото.А пък с директорите на училищата е ясна далаверата.Там пада голямо крадене.И никаква отчетност.Пък и няма кой да прави проверки. Не че няма, никой не иска.Иначе много ще замирише.Мръсни чиновници.
Не стигнали парите,щото я се вижте в сайта на програмата на кое МЯСТО ПО КАЧЕСТВО на проект СТЕ,КОЛКО ТОЧКИ СТЕ СЪБРАЛИ,почти нула и то по времето на Дъбов е правена оценката.И да има пари никога няма да стигнат до реда на шуменската община.
Коментари
аз
Напишете имената на тези, които спечелиха проектите.Нека да се знае.Или пак ги дадохте на свои хора, че да има и за вас.Не залъгвайте само обществото.А пък с директорите на училищата е ясна далаверата.Там пада голямо крадене.И никаква отчетност.Пък и няма кой да прави проверки. Не че няма, никой не иска.Иначе много ще замирише.Мръсни чиновници.
,hh
Не стигнали парите,щото я се вижте в сайта на програмата на кое МЯСТО ПО КАЧЕСТВО на проект СТЕ,КОЛКО ТОЧКИ СТЕ СЪБРАЛИ,почти нула и то по времето на Дъбов е правена оценката.И да има пари никога няма да стигнат до реда на шуменската община.
koko19
кой ще прави дограмите на училищата то се знае, и за асфалтирането е ясно кой ще ги гушне